DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

legalnie produkować ?? [1]

mam wrażenie ze portal drewno.pl czerpie korzysci z tych kursów brakarskich bardzo czesto pojawia sie tekst typu nielegalne legalne certyfiktaty kursy........

patryk [3]Odpowiedz na ten komentarz2020-09-07 20:21:24

Zgłoś nadużycie

legalnie czyli zgodnie z wymogami prawa

Tak, organizujemy kursy brakarskie. Tak zarabiamy na nich. Produkcja wyrobów budowlanych objęta jest wymogami prawa, dlatego w naszych artykułach rozróżniamy "legalne" wprowadzanie na rynek drewna konstrukcyjnego oraz omijanie tego prawa poprzez stosowanie różnego rodzaju obejść w postaci np. fakturowania tego rodzaju tarcicy jako "krawędziaki", "tarcica ogólnego przeznaczenia", itp.

Jednocześnie w naszych artykułach informujemy o tym, że takie działanie jest niezgodne z prawem i grozi poważnymi konsekwencjami. Może to Pana zdziwi, ale wciąż są właściciele tartaków, którzy o tym nie wiedzą, albo coś tam słyszeli, ale nie znają obowiązujących zasad.

Ostatnio rozmawiałem w jednym z tartaków z osobą, która jest brakarzem tarcicy konstrukcyjnej i była przekonana, że to wystarczy aby sprzedawać drewno w klasie C24. Oczywiście nie wystarczy i dla tego wciąż będziemy starać się o tym informować.

Dominik Jabłoński [421]Odpowiedz na ten komentarz2020-09-08 11:23:09

Zgłoś nadużycie

Legalne drewno konstrukcyjne [1]

To w Polsce temat tabu, gdyby ktoś się tym zainteresował to tych około 5000 tartaków przestało by istnieć a wraz z nimi tysiące kierowników budowy, i większość urzędników z nadzoru budowlanego którzy o tym doskonale wiedzą a kary były by na skalę nie spotykaną na świecie . Sprawa dotyczy nie tylko nie legalności drewna ale i podatków bo chyba wszyscy wiemy że zdecydowana większość nie tylko konstrukcji jest sprzedawana na czarno i montowana tak samo w domach prywatnych głównie a są to w ciągu minionych dekad miliardy złotych.

Adam [99]Odpowiedz na ten komentarz2020-09-08 10:00:47

Zgłoś nadużycie

Adam no co ty......

walka z wiatrakami

Snake [41]Odpowiedz na ten komentarz2020-09-10 13:29:46

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz