DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewno certyfikowane

Zainteresowanie budzi fakt że w zdecydowanej większości projektów są wpisane więźby dachowe C 30 . Jeszcze bardziej interesujące jest że nie istnieje taki materiał lity a pozyskanie surowca dla sortowania C27 w materiale litym graniczy z cudem również w Skandynawii czy Rosji . Najbardziej interesujące jest to że prawie wszystkie dachy są wykonywane z surowca tartacznego,mokrego nie struganego a w dokumentacji spełniają one wymogi dla C30 zgodnie z projektem.Ustawa opisuje dokładnie wymogi dla drewna konstrukcyjnego ,podobnie zresztą sprawa NRO .
Co będzie jeżeli dom ulegnie zniszczeniu w wyniku kataklizmu .

Adam [99]Odpowiedz na ten komentarz2015-05-28 09:50:41

Zgłoś nadużycie

Drewno certyfikowane

I zgodnie ze wspomnianą przez poprzednika Ustawą, Nadzór Budowlany, będzie kontrolował oddawane budynki, również domy mieszkalne. W przypadku braku Deklaracji - Klient otrzyma nakaz rozbiórki. W Polsce jest już sporo takich przypadków, które swoje finały mają jeszcze w Sądach. Jednak zawsze jest tak, że najbardziej cierpi najmniej zorientowany - czyli w tym przypadku Klient.

Abies Polska A.Stachowicz tel.601705206 [1]Odpowiedz na ten komentarz2016-05-20 11:30:10

Zgłoś nadużycie

certyfikaty

czytam to wszystko i jestem przerażony ... pracowałem na dwóch tartakach sprzedalismy setki dachów ..... tutaj chodzi tylko o wyeliminowanie małych tartaków pieniadze z kursów brakarskich certyfikaty
drewno jest z roku na rok gorsze....
znam tartak ktory posiada certyfikat wszystko wyglada tak samo sciągaja suszke z czech ....
papier przyjmuje wszystko

zpd [11]Odpowiedz na ten komentarz2020-07-22 17:48:04

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz