1449 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Oczyszczanie lasu

1 min czytania
Jak informuje Gazeta Olsztyńska przez dwa tygodnie saperzy wykopali w Księżym Dworze pod Srokowem tysiące pocisków artyleryjskich.

Wielka akcja oczyszczania lasu, w którą zaangażowanych jest ponad stu saperów, potrwa jeszcze tydzień.
Ponad cztery tony pocisków z okresu II wojny światowej znaleźli saperzy w lesie w Księżym Dworze pod Srokowem. Niewybuchy leżały na terenie o powierzchni 80 hektarów. Większość była przykryta cienką warstwą darni.
Wszyscy wiedzieli, że w tym lesie jest kupa takiego żelastwa - mówi dziennikowi pani Danuta z Książęcego Dworu. Mój brat ma pole przy tym lesie i często wyorywał na mim pociski. Ubodzy zbierali tu odłamki, a później sprzedawali je na złom. Nikt rozważny tam jednak nie chodził - dodaje.

REKLAMA
Cennik usług reklamowych

Już za tydzień - zapowiada gazeta - mieszkańcy wsi będą mogli spokojnie spacerować i zbierać grzyby w lesie (...)
Do dziś znaleźliśmy 32 miny przeciwpancerne, 2650 pocisków artyleryjskich, 2500 sztuk amunicji oraz 2000 nieuzbrojonych kadłubów pocisków artyleryjskich - dodaje.
W lesie pod Księżym Dworem w czasie II wojny światowej znajdował się wielki magazyn frontowy. Przechowywano w nim m.in. setki tysięcy pocisków różnego kalibru oraz stosy taśm z nabojami do karabinów (...)

Gazeta Olsztyńska (PAP)

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd