Płyty drewnopochodne

Kastamonu szacuje popyt na płyty MDF w Rosji na 2,5 mln m3

2817 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Kastamonu szacuje popyt na płyty MDF w Rosji na 2,5 mln m3

Autor: oprac. dja Źródło: Kastamonu 2 min czytania
Kastamonu Entegre, turecka firma działająca w branży płyt drewnopochodnych w związku z uruchomieniem nowego zakładu w Rosji przedstawiła swoje nowe produkty i ocenę rynku.
Zakład produkcji płyt MDF w Alabuga fot. Kastamonu

Według przedstawicieli firmy popyt na płyty MDF w Rosji wynosi obecnie 2,5 mln m3 rocznie i w nadchodzących latach będzie rósł. Według zaprezentowanych informacji obecna wielkość produkcji MDF na terenie tego kraju to ok. 2.1 mln m3.

Nowootwarty zakład w Rosji (Kastamonu RF) znajduje się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Alabuga (Republika Tatarstanu). Produkcję uruchomiono we wrześniu i w chwili obecnej miesięcznie fabryka wytwarza ok. 30.000 m3 płyt drewnopochodnych. Po osiągnięciu pełnej zdolności wytwórczej będzie produkować ok. 500 tys. m3 płyt MDF z czego 59% w postaci płyty surowej, a 41 % płyty laminowanej. W 2015r. w zakładzie rozpoczęta ma zostać również produkcja frontów meblowych oraz produkcja paneli podłogowych (planowana wielkość produkcji to 20 mln m2).

Na kolejne lata (2016-2017) planowane są dalsze inwestycje Alabudze. Zgodnie z założeniami powstać ma tam fabryka płyt wiórowych o zdolności wytwórczej sięgającej 800 tys. m3 oraz fabryka płyt OSB o mocy 500 tys. m3 rocznie. Dodatkowo uruchomiona ma zostać linia produkująca rocznie 8 mln sztuk okładzin drzwiowych.

Kastamonu to spółka utworzona w 1969 roku jako część tureckiego Hayat Holding. Obecnie jest w gronie pięciu największych producentów płyt drewnopochodnych działających na terenie Europy. Posiada osiem zakładów produkcyjnych w Turcji (płyty wiórowe, MDF, panele drzwiowe, podłogi laminowane, fronty meblowe) oraz oddziały w Rumunii (płyt wiórowe, panele drzwiowe), Bułgarii (płyty wiórowe), Bośni i Hercegowinie (papier i tektura) oraz najnowszy w Rosji (MDF). Gama produktów firmy obejmuje płyty MDF, płyty wiórowe, panele podłogowe, płyty drzwiowe i fronty meblowe. W 2013r. obrót spółki sięgnął 1,2 mld USD.

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd