/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zawody Drwali - Relacja 2005

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2004-04-07


W dniach 24-26 czerwca odbyły się, jak co roku w ostatni weekend czerwca, Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej.

Była to szósta edycja tej międzynarodowej imprezy, będącej częścią programu Odnowy Wsi Opolskiej, współfinansowanej w tym rozku ze środków Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Opolskiego na lata 2005/2006. Patronat nad Zawodami objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Oplskiego, Wojewoda Opolski, Starosta Powiatu Oleskiego, Wójt Gminy Rudniki. Organizatorem imprezy była OSP BOBROWA, Z.U.L. „KNIEJA”, Urząd Gminy w Rudnikach, GOKSiR RUDNIKI przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Starostwa Powiatowego w Oleśnie i Nadleśnictwa Olesno.
W tym roku w zawodach wystartowało siedem drużyn z Polski, Niemiec, Francji, Czech i Słowacji. Zawody przebiegały zgodnie z regulaminem i programem imprezy.

W piątek wieczorem odbyła się wspólna biesiada na powitanie Zawodników i gości, była również wieczorna zabawa przy muzyce - nagroda dla uczniów z Bobrowej za właśnie zakończony rok szkolny.

W sobotę na boisku w Bobrowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie Zawodów, po części oficjalnej i pamiątkowym zdjęciu zawodnicy udali się na powierzchnię zrębową gdzie odbyła się pierwsza konkurencja - obalanie na cel. Po pierwszej konkurencji prowadził Marek Pluta z drużyny Nadleśnictwa Kluczbork. Gdy drwale powrócili z lasu odbyły się pokazy i występy na boisku w Bobrowej - wystąpiły dzieci ze Słowacji, gm. Soblahov oraz zespół tańca dyskotekowego SZAFIR z Gorzowa Śląskiego, wieczorem odbyła się impreza z Radiem Eska i koncert zespołu BEXSA oraz MUSIC LOVERS, która mimo deszczu trwała do świtu.

Drugi dzień konkurencji (niedziela) to już wyłącznie zmagania na boisku, tutaj pojedyncze punkty mogły przesądzić o zwycięstwie, dlatego walka była zacięta. Pierwszą konkurencję tego dnia - przygotowanie pilarki pracy na czas wygrał Jacek Stochniałek z drużyny OSP Bobrowa. Następne konkurencje odbywały się równolegle - złożona przerzynka kłód i dokładność przerzynki. Ostatnią konkurencjom było okrzesywanie. Po konkurencjach punktowanych odbył się pokaz rzeźbienia pilarką. W tym samym czasie na scenie występował zespołu „Sygnalistów myśliwskich” Koła Łowieckiego DANIEL z Wielunia oraz zespół folklorystyczny RUDNICZANKI, a po nich zespołu tańca dyskotekowego SZAFIR.
Po występach ogłoszone zostały wyniki Zawodów, wręczono nagrody i upominki dla Zawodników. Zwycięzcom został Jacek Stochniałek z OSP Bobrowa (1289), drugie miejsce zajął Niemiec Florian Wilbert (1246), trzecią pozycję zajął Andrzej Radzioch również reprezentant OSP Bobrowa (1143). Fundatorami I i III nagrody była firma STIHL z siedzibą w Krzepicach, natomiast sponsorem II nagrody była firma Oleo-Mac z Praszki. Zawody zostały oficjalnie zamknięte. Wieczorem odbyła się impreza z Radiem Eska, zagrał zespół VOYAGER.

PROGRAM ZAWODÓW

PIĄTEK, 24.06.2005 r.- WSTĘP WOLNY

19.00 Wspólna kolacja gości i zawodników biorących udział w zawodach
Biesiada przy ognisku i wspólna zabawa
20.00 Na wieczorowe szaleństwo zapraszają prezenterzy Radia ESKA – WSTĘP WOLNY

SOBOTA, 25.06.2005 r. - WSTĘP WOLNY

13.00 Zbiórka zawodników na boisku sportowym w Bobrowej.
OTWARCIE ZAWODÓW. Odprawa zawodników i losowanie numerów startowych.
13.30 Wyjazd zawodników do lasu na przygotowaną powierzchnię zrębową.
14.00 Zawody w lesie. Konkurencja: ścinka i obalanie drzew na cel.
17.00 – 19.00 Pokazy umiejętności drwali na boisku w Bobrowej oraz konkurs na najlepszą rzeźbę wykonaną przez drwali i artystów rzeźbiarzy. Licytacja wykonanych rzeźb.
Konkursy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci, młodzieży, dorosłych i drużyn rodzinnych.
19.00 Występ artystyczny dzieci ze Słowacji, gm. Soblahov
19.00 – 3.00 Występy artystyczne. Wieczorowe szaleństwo i zabawa taneczna na świeżym powietrzu z zespołem MUSIC LOVERS i prezenterami Radia ESKA
20.30 Występ zespołu tańca dyskotekowego SZAFIR z Gorzowa Śl. /Mistrz Polski Wrocław 2004/
21.00 Gwiazda Wieczoru – koncert zespołu BEXSA – BLUS & ROCK

NIEDZIELA, 26.06.2005 r.- WSTĘP WOLNY

Otwarcie II dnia zawodów na BOISKU W BOBROWEJ.
Podsumowanie konkurencji z I dnia.
10.15 – 15.00 Konkurencje na boisku sportowym:
- przygotowanie pilarki pracy
- złożona przerzynka kłód;
- dokładność przerzynki;
- okrzesywanie

Konkursy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz drużyn rodzinnych
Pokazy umiejętności drwali oraz konkurs na najlepszą rzeźbę wykonaną w czasie 15 minut przez drwali.
16.00 – 17.00 Wręczenie nagród zwycięzcom w różnych kategoriach oraz pamiątkowych upominków zawodnikom
Licytacja wykonanych rzeźb.
17.00 Koncert zespołu „Sygnalistów myśliwskich” Koła Łowieckiego DANIEL - Wieluń
18.00 Występy artystyczne zespołów: (zespół folklorystyczny RUDNICZANKI)
18.30 Występ zespołu tańca dyskotekowego SZAFIR z Gorzowa Śl. /Mistrz Polski Wrocław 2004/
20.00 Niedzielne szaleństwo z prezenterami radia ESKA i zespołem MUSIC LOVERS.
Z ostatniej chwili - zagra zespół VOYAGER.

VI Międzynarodowe Zawody Drwali są współfinansowane ze środków Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Opolskiego na lata 2005/2006

Fundatorami I i III nagrody była firma STIHL z siedzibą w Krzepicach przy ul. Kuków, natomiast sponsorem II nagrody była firma Oleo-Mac z siedzibą w Praszce ul. Warszawska. Organizatorzy dziękują firmom za ufundowanie nagród.

Patronat Medialny: TVP-1, TVP-3, TVP – oddz. Opole, Radio ESKA Opole, Radio Ziemi Wieluńskiej, Portal Internetowy www.drewno.pl, DRWAL – pismo przedsiębiorców leśnych, NTO, Kulisy Powiatu.
Sponsorzy: Browar Żywiec, OLEOMAC, ENERGIA PRO - Oddz. Opole, ENION – Oddz. Częstochowa, B.S. Praszka, B.S. Zawadzkie, FEKS Mirowszczyzna, Jędrych Konieczki, Jurajska®, RUDMAR Rudniki, DASTA Janinów, DAKO Cieciułów, Ramiarstwo Mirowszczyzna, Orzełek - Markisz Mostki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.
Imprezę wspierają: Radio Opole, Radio ZET, Radio RMF FM

Tabela Wyników>>

Zobacz także:

Relacja 2006 >>

Relacja 2007 >>

Zawody Drwali - Relacja 2005 (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA