Agnieszka Dobrzyńska z Kronopolu na liście najcenniejszych kobiet w Polsce
Plebiscyt został zorganizowany przez Gazetę Finansową i miał na celu wyłonienie najbardziej przedsiębiorczych, twórczych oraz aktywnych kobiet z polskiej sceny biznesu i kultury.
-Bardzo cieszymy się , że menedżerka z naszej firmy została doceniona w tym rankingu. Jest to przykład na to, że kobiety mogą odnosić sukcesy i realizować się zawodowo. Agnieszka jest świetnym specjalistą, cieszymy się, że na co dzień mamy okazję z nią współpracować i gratulujemy jej tego wyróżnienia. - powiedział Maciej Karnicki, prezes zarządu spółki Kronopol.
Agnieszka Dobrzyńska związana jest z firmą Kronopol od 1996 roku. Od 2003 roku pełni funkcję wiceprezesa w spółce zależnej, a w 2004 roku objęła funkcję członka zarządu i dyrektor finansowej w Kronopolu. Jest odpowiedzialna za strategiczne obszary, tj.: finanse, controlling, HR, IT, dział prawny oraz za centrum usług wspólnych IT East HUB dla spółek holdingu Swiss Krono Group, zapewniając kompleksową obsługę informatyczną zakładów w Polsce, Rosji i na Ukrainie.
Prywatnie uwielbia podróże i psychologię, której znajomość, ma ogromną wartość w codziennej pracy. Jest szczęśliwą mężatką. Jej życiowe motto to słowa Williama Szekspira: Uczenie się to tylko uzupełnianie siebie.
***
Kronopol Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl). Aktualna oferta firmy obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. Fabryka w Żarach produkuje łącznie ponad1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych rocznie oraz eksportuje wyroby do 50 krajów na wszystkich kontynentach. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1000 osób, a cała Grupa Krono zatrudnia ponad 4 800 pracowników w lokalizacjach na całym świecie, m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz Ukrainie.
GRATULUJE.
MACIEJ ZIEMIŃSKI
Średnia cena buka tartacznego to ok.140 zł/m3 . W kwietniu br. na aukcjach Lasów Państwowych drewno wielkowymiarowe tego gatunku "chodziło" od 116-185 zł/m3.
Na marginesie - lato to nie najlepsza pora na pozyskiwanie buka.