/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BHP

Pożar tartaku w Owczarach

Autor: oprac. pks
Źródło: Bobowa24.pl
Data: 2015-01-02


W nocy z 1. na 2.stycznia br. w tartaku w Owczarach koło Gorlic miał miejsce pożar, który spowodował straty szacowane na ponad 500 tys. zł. W akcji gaśniczej wzięło udział 25 jednostek straży pożarnej.

Pożar tartaku w Owczarach k. GorlicPożar tartaku w Owczarach k. GorlicFot. Bobowa24.pl

Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach została zaalarmowana o pożarze tartaku w Owczarach około godz. 1.18.

Jak się okazało na miejscu w tartaku w Owczarach płonęła suszarnia drewna oraz przylegająca do niej wiata. Mimo działań strażaków ogień objął również kotłownię, w której znajdowały się m.in. sterownia suszarni. 

-Okazało się, że na terenie objętym pożarem znajdowały się cztery butle z gazami technicznymi (dwie z tlenem i dwie z dwutlenkiem węgla) - powiedział mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. -Strażakom udało się je wynieść z budynku i schłodzić. 

 

W akcji wzięli udział również ratownicy ze Specjalnej Grupy Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie oraz strażacy zajmujący się ratownictwem chemicznym z Nowego Sącza, którzy musieli zająć się wyciekiem oleju napędowego o pojemności tysiąca litrów. Zbiornik pod wpływem wysokiej temperatury rozszczelnił się, a część oleju zmieszana z wodą zaczęła spływać do pobliskiego rowu. Pojawiło się zagrożenie, że mieszanina ta może dostać się do pobliskiego potoku. Do jej wyłapania ratownicy ustawili w rowie i w pobliżu potoku specjalne rękawy sorpcyjne.

W wyniku pożaru spłonęły suszarnia z ok. 40 m3 drewna, przyległa wiata ze składowaną tarcicą, kotłownia wraz z wyposażeniem, maszyny i urządzenia. Uszkodzeniom spowodowanym wysoką temperaturą uległ również zaparkowany w pobliżu wiaty samochód. Wstępnie oszacowane przez właściciela straty przekraczają 500 tys. zł. 

Obecnie ustalane są przyczyny pożaru.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz