/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Meble

IKEA wstrzymuje sprzedaż w Rosji

IKEA

Autor: oprac. pks
Źródło: IKEA
Data: 2014-12-19


IKEA zawiesiła sprzedaż niektórych grup towarowych, jak np. mebli kuchennych i sprzętu gospodarstwa domowego, wykupywanych masowo przez Rosjan.

Fot. D.Jabłoński

Jak wyjaśnia szwedzki koncern, sprzedaż została wstrzymana ze względu na ogromną liczbę zamówień złożonych w rosyjskich sklepach firma wyjaśniła, że wstrzymuje sprzedaż tych towarów, ponieważ musi zrealizować wielką ilość zamówień już złożonych przez Rosjan. 

Ze względu na drastyczny spadek wartości rubla (w ciągu dwóch miesięcy z 40 do ponad 80 rubli za dolara) Rosjanie pozbywają się swojej waluty i lokują pieniądze w cokolwiek, licząc na to, że wyjdą na tym lepiej niż trzymając ruble w portfelu czy banku. Oczywistym kierunkiem jest zakup walut oraz wszelkich dóbr w których pieniądze można ulokować. Oprócz mebli, ze sklepów wykupywany jest sprzęt AGD, elektronika, samochody i biżuteria.

Większość importerów działających w Rosji wstrzymuje sprzedaż do czasu ustalenia nowych cen z reguły powiązanych z dolarem lub euro. Również IKEA ogłosiła, że rozpoczyna stopniową zmianę cen towarów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz