DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowy numer Wood&Paper Review - Styczeń/Luty 2001

Autor:
Źródło: Wood&Paper Review
Data: 2001-01-25


Ukazał się kolejny numer Wood&Paper Review

EFEKTYWNOŚĆ PRZEROBU DREWNA W MAŁYCH I ŚREDNICH ZAKŁADACH TARTACZNYCH
Sumaryczny udział zakładów zatrudniających do 200 osób w ogólnej liczbie przedsiębiorstw do roku 1998 ukształtował się na poziomie około 80%. Przy zauważalnym wzroście liczby małych i średnich przedsiębiorstw, jednocześnie dostrzec można zmniejszanie się udziału przedsiębiorstw dużych. Łącznie zatrudnienie w branży tartacznej szacuje się na poziomie około 140 tysięcy osób.
Ginter J. HRUZIK

POLSKA BRANŻA DRZEWNA NA RYNKACH ŚWIATOWYCH EXPORT-IMPORT
Polscy producenci drewna i produktów nisko przetworzonych wyeksportowali w pierwszej połowie ubiegłego roku w sumie 1.465.284 ton artykułów (produktów) za łączną sumę 1.837.473 tys. zł.
Bogusław STROŻEK

NIEKTÓRE ASPEKTY FUNKCJONOWANIA MAŁYCH I śREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW PRZEMYSŁU DRZEWNEGO W POLSCE
W przetwórstwie drewna dominującą rolę odgrywają przedsiębiorstwa małe i średnie. Według danych GUS w przemyśle drzewnym i celulozowo-papierniczym w 1998 roku działało ogółem blisko 60,5 tys. przedsiębiorstw, z czego w sektorze produkcji drewna i wyrobów z drewna funkcjonowało 29,1 tys. firm.
Wojciech LIS, Włodzimierz POPYK

LIDERZY POLSKIEGO PRZEMYSŁU DRZEWNEGO W SEGMENCIE STOLARKA BUDOWLANA
Na zlecenie redakcji Wood&Paper Review - Centrum Analiz Rynkowych - po raz pierwszy w kraju przygotowało ranking 80 największych przedsiębiorstw polskiego przemysłu drewna współpracującego z rynkiem budownictwa. Analizie zostały poddane firmy świadczące produkcję dla segmentu stolarki budowlanej oraz mieszkaniowej.

PŁYTY DREWNOPOCHODNE W BUDOWNICTWIE
Polska daleko odbiega od średniego europejskiego wskaźnika konsumpcji płyt w budownictwie, sięgającego 35%. Konsumpcja w budownictwie na poziomie 5% niezbyt dobrze świadczy o tej dziedzinie gospodarki w naszym kraju. Trzeba podkreślić, że sytuacja w Polsce od 1996 roku zmienia się niewiele i nadal blisko 90% produkowanych wyrobów przemysłu płytowego trafia do mablarstwa.
Maria Antoni HIKIERT

WYNIKI BRANŻY PAPIERNICZEJ W OBROCIE ZAGRANICZNYM

TEKTURY CIĘŻKIE - NOWE ZASTOSOWANIA NA RYNKU POLSKIM
Dariusz KACZMARSKI


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz