/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Płyty drewnopochodne

Kastamonu szacuje popyt na płyty MDF w Rosji na 2,5 mln m3

Kastamonu

Autor: oprac. dja
Źródło: Kastamonu
Data: 2014-12-09


Kastamonu Entegre, turecka firma działająca w branży płyt drewnopochodnych w związku z uruchomieniem nowego zakładu w Rosji przedstawiła swoje nowe produkty i ocenę rynku.

Zakład produkcji płyt MDF w AlabugaZakład produkcji płyt MDF w AlabugaFot. Kastamonu

Według przedstawicieli firmy popyt na płyty MDF w Rosji wynosi obecnie 2,5 mln m3 rocznie i w nadchodzących latach będzie rósł. Według zaprezentowanych informacji obecna wielkość produkcji MDF na terenie tego kraju to ok. 2.1 mln m3.

Nowootwarty zakład w Rosji (Kastamonu RF) znajduje się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Alabuga (Republika Tatarstanu). Produkcję uruchomiono we wrześniu i w chwili obecnej miesięcznie fabryka wytwarza ok. 30.000 m3 płyt drewnopochodnych. Po osiągnięciu pełnej zdolności wytwórczej będzie produkować ok. 500 tys. m3 płyt MDF z czego 59% w postaci płyty surowej, a 41 % płyty laminowanej. W 2015r. w zakładzie rozpoczęta ma zostać również produkcja frontów meblowych oraz produkcja paneli podłogowych (planowana wielkość produkcji to 20 mln m2).

Na kolejne lata (2016-2017) planowane są dalsze inwestycje Alabudze. Zgodnie z założeniami powstać ma tam fabryka płyt wiórowych o zdolności wytwórczej sięgającej 800 tys. m3 oraz fabryka płyt OSB o mocy 500 tys. m3 rocznie. Dodatkowo uruchomiona ma zostać linia produkująca rocznie 8 mln sztuk okładzin drzwiowych.

Kastamonu to spółka utworzona w 1969 roku jako część tureckiego Hayat Holding. Obecnie jest w gronie pięciu największych producentów płyt drewnopochodnych działających na terenie Europy. Posiada osiem zakładów produkcyjnych w Turcji (płyty wiórowe, MDF, panele drzwiowe, podłogi laminowane, fronty meblowe) oraz oddziały w Rumunii (płyt wiórowe, panele drzwiowe), Bułgarii (płyty wiórowe), Bośni i Hercegowinie (papier i tektura) oraz najnowszy w Rosji (MDF). Gama produktów firmy obejmuje płyty MDF, płyty wiórowe, panele podłogowe, płyty drzwiowe i fronty meblowe. W 2013r. obrót spółki sięgnął 1,2 mld USD.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz