/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EY World Entrepreneur

Adam Krzanowski - Przedsiębiorca Roku 2014

Autor: oprac. pks
Źródło: Nowy Styl, PAP
Data: 2014-12-04


Adam Krzanowski współtwórca i prezes Grupy Nowy Styl, czwartego największego producenta krzeseł i mebli biurowych w Europie, został zwycięzcą tegorocznej, 12. edycji konkursu Przedsiębiorca Roku.

Bracia Adam i Jerzy Krzanowscy podaczas gali konkursu Przedsiębiorca Roku 2014Bracia Adam i Jerzy Krzanowscy podaczas gali konkursu Przedsiębiorca Roku 2014Fot. Nowy Styl

Decyzję o przyznaniu tytułu Przedsiębiorcy Roku 2014 podjęło niezależne jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego, przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Adam Krzanowski będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year 2015 w Monte Carlo. To najbardziej prestiżowy konkurs promujący przedsiębiorców na świecie, który jest prowadzony w 50 krajach. W Monte Carlo Krzanowski będzie rywalizował ze zwycięzcami edycji krajowych.

Jury konkursu nagrodziło zwycięzcę „za stworzenie przedsiębiorstwa kompletnego, które z sukcesem konkuruje na światowych rynkach, utrzymując się w czołówce kluczowych graczy”. Adam Krzanowski jest współzałożycielem i Prezesem Grupy Nowy Styl. Zdaniem konkursowego jury, jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie. Drugim współzałożycielem firmy jest brat Adama Krzanowskiego - Jerzy, obecnie wiceprezes zarządu.

Ponad 85 proc. sprzedaży firmy Krzanowskiego trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie, przychody ze sprzedaży sięgają 1,167 mld zł. "Wygrał kandydat, który daje nam dobre szanse, żeby pojechać na finał światowy i pokazać, że to jest taka wizytówka Polski z XXI wieku" - podsumował werdykt jury Jan Krzysztof Bielecki.

"Szczęście to ma się raz, jak na przykład wygra się w totka, w biznesie trzeba mieć trochę szczęścia, ja je miałem, bo podczas studenckiego wyjazdu do USA poznałem nie tylko swoją żonę, ale też pracując fach, którym się dziś zajmuję. Ale samo szczęście to nie wszystko, żeby taką firmę prowadzić, trzeba dużo pracować i umieć czerpać z tego radość. Jeśli się to potrafi, to ci, którzy z tobą pracują, też będą mieli do tej pracy zapał" - powiedział PAP Krzanowski po odebraniu nagrody. Krzanowski, w tegorocznej edycji konkursu, zdobył także pierwsza nagrodę w kategorii Produkcja i Usługi.

W konkursie EY Przedsiębiorca Roku (EY to skrót od Ernst & Young Global Limited, organizatora konkursu - PAP) - według jego organizatorów - wyłaniani są najlepsi twórcy firm, "wizjonerzy z pasją, którzy poprzez swoje produkty i usługi są ambasadorami Polski na rynkach zagranicznych". Kandydaci oceniani są pod kątem: przedsiębiorczości, strategii firmy, jej wyników finansowych, a także innowacyjność. O zwycięstwie decyduje też działalność międzynarodowa przedsiębiorcy i jego relacje z pracownikami i lokalną społecznością.

Zaledwie dzień wcześniej bracia Adam i Jerzy Krzanowscy odebrali z rąk Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi, za wybitny wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Serdeczne Gratulacje!!!!

Chciałbym Panom z całego serca pogratulować sukcesu. Trzymam kciuki za przyszłe nagrody. Niestety nie wiem który z Panów powiedział: "Szczęście to ma się raz, jak na przykład wygra się w totka..." jednak dziękuję za inspiracje. Mam mnóstwo wiary i nowych pomysłów, mam nadzieję, że za parę lat się spotkamy i będę się mógł pochwalić tym czym Panowie mogą chwalić się dziś. Pozdrawiam I życzę wszystkiego najlepszego !

Krystian [1]Odpowiedz na ten komentarz2014-12-05 00:01:25

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA