/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Inwestycje

Firmy z branży drzewnej inwestują w Kostrzyńskio-Słubickiej SSE

Autor: opr. dja
Źródło: KSSSE
Data: 2014-11-26


Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 35 zezwoleń na działalność gospodarczą. Inwestycje w strefie prowadzić będą zarówno nowi inwestorzy, którzy na kupionych wcześniej gruntach zamierzają budować swoje zakłady, jak i firmy działające już na terenie SSE, które chcą rozbudowywać i modernizować istniejące fabryki.

Firmy z branży drzewnej inwestują w Kostrzyńskio-Słubickiej SSEFirmy z branży drzewnej inwestują w Kostrzyńskio-Słubickiej SSEFot. Arctic Paper

Wśród największych nowych inwestorów znalazły się m.in.: Polinova Polska Sp. z o.o. s.k. reprezentująca branżę meblarską, Homanit Krosno Odrzańskie Sp. z o.o. i Kronopol Sp. z o.o. produkujące płyty drewnopochodne.

W ramach inwestycji Polinova Polska wybuduje nowoczesny zakład produkcji mebli tapicerowanych. Inwestycja ma kosztować ok. 93,10 mln zł i umożliwić przyjęcie do pracy co najmniej 170 osób. Projekt ma być zrealizowany do końca 2015r.

Z kolei potentat branży drzewnej żarski Kronopol Sp. z o.o. zapowiada wydanie 160 mln zł. Dla rynku pracy oznacza to 20 nowych miejsc. Tyle samo osób będzie mogło znaleźć pracę w firmie tej samej branży - Homanit Krosno Odrzańskie Sp. z o.o., która zadeklarowała inwestycje na poziomie ponad 200 mln zł.

W tym roku zgodę na inwestycję w strefie otrzymała również firma MM Timber Windows, która zadeklarował inwestycję w wysokości 2 mln zł i utworzenie 10 miejsc pracy.

Duże nakłady zadeklarowały także przedsiębiorstwa od lat działające w strefie. Na przykład firma branży papierniczej ICT Poland Sp. z o.o. do końca 2017r. zamierza zainwestować w swoją fabrykę w Kostrzynie nad Odrą ponad 301 mln zł. Planuje m.in. kupić nowe maszyny i linie przetwórcze i powiększyć magazyny. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2017 r.; ma ona stworzyć 50 nowych miejsc pracy.

Na terenie kostrzyńsko-słubickiej strefy działają również takie przedsiębiorstwa jak Arctic Paper, Hanke Tissue, Raven, Jadik, Ekolbud, Europol Meble, Barlinek.

K-SSSE, podobnie jak trzynaście pozostałych specjalnych stref ekonomicznych w naszym kraju, przez kilka miesięcy czekała na nowe przepisy dotyczące pomocy publicznej dla inwestorów. W tym czasie nie wydawano zezwoleń. Nowe uregulowania w tym zakresie weszły w życie 26 listopada br. Strefy czekają jednak jeszcze na rozporządzenie dotyczące przetargów i rokowań, które najprawdopodobniej wejdzie w życie do końca 2014 roku.

Nowe przepisy zakładają znaczące ograniczenie pomocy publicznej dla firm inwestujących w strefach, m.in. w województwie lubuskim jej intensywność spadnie o 15%. Nowe przepisy wykluczają również pomoc firmom działającym w sektorze transportowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz