/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Płyty drewnopochodne

Rośnie inwestycja Homanitu w Krośnie Odrzańskim

KSSSE

Autor: opr. dja
Źródło: KSSSE
Data: 2014-11-26


23. października odbyła się uroczystość powieszenia wiechy na nowo powstającym zakładzie Homanit Krosno Odrzańskie Sp. z o.o.

Rośnie inwestycja Homanitu w Krośnie OdrzańskimRośnie inwestycja Homanitu w Krośnie OdrzańskimFot. KSSSE

Inwestycja jest związana z rozbudową przejętej w 2012r. fabryki płyt pilśniowych Hardex. Homanit produkuje tu rocznie około 28 mln m2 twardych płyt pilśniowych o grubości od 2,5 mm do 5 mm. Nowe hale produkcyjne powstają na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomiczne. Spółka Homanit Krosno Odrzańskie Sp. z o.o. zadeklarowała inwestycję przekraczającą 211 milionów złotych oraz utrzymanie zatrudnienia kształtującego się na poziomie 370 pracowników. Projekt ma być ukończony w I kwartale 2016 r.

Niemieckie przedsiębiorstwo posiada w Polsce jeszcze jeden zakład. W 2005 roku. firma przejęła majątek upadłej fabryki płyt drewnopochodnych w Karlinie. Obecnie produkuje tam ok. 250.000 m³ surowych płyt 

HDF/MDF HOMADUR® o grubości od 1,5 do 10,0 mm. Produkcja realizowana jest na uruchomionej w 2008r. nowoczesnej prasie ciągła o długości 28,0 m i szerokości 2.550 mm. Zakład w Karlinie wchodzi również w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz