/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
GIEŁDA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych: Ponad 50% wzrost przychodów

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: oprac. dja
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2014-11-25


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2014r. osiągnęła przychody na poziomie 4,401 mln zł co oznacza wzrost o 51 % w stosunku do pierwszych dziewięciu miesięcy 2013r., w którym wartość przychodów ze sprzedaży produktów wyniosła 2,922 mln zł.

Budowa magazynu soliBudowa magazynu soliFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Ze względu na fakt skorygowania ich o zmianę stanu produktów w kwocie 2,170 mln zł, jako konsekwencji rozliczenia długoterminowych umów budowlanych rozpoczętych w roku 2013 i 2014. Na dzień 30 września 2014r. spółka wykazuje przychody ze sprzedaży netto w kwocie 2,445 mln zł co jest wartością o 55% wyższą niż w analogicznym okresie 2013 roku (1,577 mln zł).

Zysk netto po III kwartałach 2014r. wyniósł 288,1 tys zł co oznacza spadek w porównaniu do roku ubiegłego (368,3 tys. zł). Zmiana spowodowana jest wzrostem kosztów finansowych związanych z obsługa obligacji. 

Aktualnie spółka realizuje dwa duże projekty:

  • Budowa magazynu soli Obwód Utrzymania Autostrady A4 - Pustynia Dębica. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2014 roku.
  • Realizacja umowy na kompleksowe wykonanie i dostawę konstrukcji dachu i ścian szczytowych z drewna klejonego oraz budowy magazynu - baterii silosów do składowania śruty i zbóż przy Nabrzeżu Śląskim w Gdyni. Jest to największy powstający obecnie w Polsce magazyn wyrobów sypkich. W miesiącu październiku inwestor - Zarząd Portu Morskiego Gdynia przyjął do użytkowania dwie z czterech baterii silosów. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz