/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
GIEŁDA

ZUS złożył zażalenie na układ Drewksu

Drewex

Autor: opr. pks
Źródło: Drewex
Data: 2014-11-25


Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniósł do sądu wniosek o odmowę zatwierdzenia układu z uwagi na naruszenie wspólnotowego prawa pomocy publicznej.

Jak poinformował zarząd DREWEX S.A., 31. października 2014r. ZUS złożył zażalenie na postanowienie sądu w sprawie zatwierdzenia układu z wierzycielami spółki z dnia 24. października 2014 roku. 

Zażalenie zostało złożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie. ZUS wnioskuje o odmowę zatwierdzenia układu z uwagi na naruszenie wspólnotowego prawa pomocy publicznej.  

Głosowanie wierzycieli DREWEX SA nad układem odbyło się w dniu 6. października 2014 roku. Za układem głosowało 44 spośród 57 wierzycieli posiadających wierzytelności w łącznej kwocie ponad 2,326 mln zł, co stanowi 85,45% ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania nad układem. Przeciwko układowi głosował 1 wierzyciel tj. Zakład Ubezpieczeń Społecznych z wierzytelnością w kwocie ponad 122,4 tys. zł, co stanowiło 4,49% ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania nad układem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz