/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
GIEŁDA

ZUS złożył zażalenie na układ Drewksu

Drewex

Autor: opr. pks
Źródło: Drewex
Data: 2014-11-25


Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniósł do sądu wniosek o odmowę zatwierdzenia układu z uwagi na naruszenie wspólnotowego prawa pomocy publicznej.

Jak poinformował zarząd DREWEX S.A., 31. października 2014r. ZUS złożył zażalenie na postanowienie sądu w sprawie zatwierdzenia układu z wierzycielami spółki z dnia 24. października 2014 roku. 

Zażalenie zostało złożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie. ZUS wnioskuje o odmowę zatwierdzenia układu z uwagi na naruszenie wspólnotowego prawa pomocy publicznej.  

Głosowanie wierzycieli DREWEX SA nad układem odbyło się w dniu 6. października 2014 roku. Za układem głosowało 44 spośród 57 wierzycieli posiadających wierzytelności w łącznej kwocie ponad 2,326 mln zł, co stanowi 85,45% ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania nad układem. Przeciwko układowi głosował 1 wierzyciel tj. Zakład Ubezpieczeń Społecznych z wierzytelnością w kwocie ponad 122,4 tys. zł, co stanowiło 4,49% ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania nad układem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA