/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
GIEŁDA

Trwa wymiana akcjonariatu Kopahaus

Kopahaus

Autor: oprac. pks
Źródło: Kopahaus
Data: 2014-11-13


Ostatnie dwa tygodnie minęły pod znakiem wyprzedaży akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy Korporacji Budowlanej Kopahaus SA.

Ściana prefabrykowanaŚciana prefabrykowanaFot. Kopahaus

Po tym jak producent domów modułowych w technologii szkieletu drewnianego nie wypłacił w kolejnym deklarowanym terminie (29. października) odsetek od obligacji wartych 5,5 mln zł i wyznaczył kolejny termin na 31.grudnia 2014r., że spółki wycofuje się dotychczasowy inwestor finansowy Impera Capital SA. Spółka zaczęła wyprzedaż akcji po walnym zgromadzeniem akcjonariuszy (20.10.14r.) Kolejnym ruchem było przejęcie na własność przedmiotu zastawu rejestrowego w postaci 7,7 mln akcji Kopahaus, które również zostały wystawione na sprzedaż. W ciągu dwóch tygodni Impera sprzedała ponad 15% kapitału Kopahaus. Spółka poinformował również o wycofaniu swojego przedstawiciela z rady nadzorczej spółki, co może oznaczać, że planuje pozbycie się wszystkich akcji. W sumie na rynek trafiło lub trafi ponad 23% akcji producenta domów.

Wyprzedaż dużego udziałowca ciągnie kurs akcji spółki w dół. Cena jednego waloru spadła z 8 do 4 gr, a wyprzedaż rozpoczęła również część drobnych akcjonariuszy.

Na chwilę obecną nie upubliczniono informacji kto akcje skupuje.

Zarząd Kopahaus w komunikacie z 29. października poinformował, że odsetki za ostatni okres odsetkowy zostaną wypłacone przy wykupie obligacji serii A, który nastąpi nie później niż 31 grudnia 2014r. Dodatkowo ponownie zapewnił, że prowadzone są bardzo zaawansowane rozmowy z funduszami o charakterze private equity, które planują dofinansować spółkę w formie equity i kapitału dłużnego. Rozmowy te powinny zakończyć się do końca 2014 roku, a pozyskane środki pozwolą dokonać spłaty bieżących wymagalnych zobowiązań i dokończyć inwestycje w majątek produkcyjny.

Jednocześnie, aby przyśpieszyć proces pozyskania środków niezbędnych dla możliwie szybkiego wykupu obligacji serii A, spółka rozpoczęła proces zbycia nieprodukcyjnych elementów majątku, to jest obiektu hotelowego zlokalizowanego w Barlinku oraz lokali mieszkalnych zlokalizowanych w Strzelcach Krajeńskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz