/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Meble tapicerowane

Matex inwestuje w produkcję i handel

Autor: opr. dja
Źródło: Matex
Data: 2014-11-04


Matex - producent mebli tapicerowanych ze Starczanowa, wybuduje nowy zakład produkcyjny w Koninie. Spółka realizuje też inwestycję związaną z budową nowego salonu wystawienniczego.

Projekt biurowca i salonu wystawienniczego w StarczanowieProjekt biurowca i salonu wystawienniczego w StarczanowieFot. F3 Architekci

1. października br. podczas konferencji prasowej, Łukasz Połomski - pełnomocnik zarządu MATEX Sp. z o.o. ds. Inwestycji, poinformował, że zarząd firmy podjął decyzję o lokalizacji nowego zakładu produkcji mebli tapicerowanych w Koninie. 

Obiekt powstanie na nieruchomości o powierzchni ok. 5 ha. Spółka rozpoczęła już proces rekrutacji pracowników ok. 100 pracowników, którzy początkowo zatrudnienie znajdą w zakładzie w Starczanowie, gdzie realizowany będzie proces przygotowanie, przyuczenia kadry dla nowego zakładu w Koninie. Docelowo zakład w Koninie zatrudniać może nawet ok. 300 osób, przede wszystkim krawców, tapicerów, stolarzy i kierowców. 

MATEX Sp. z o.o. planuje przeprowadzić proces inwestycji wg harmonogramu, zgodnie z którym uruchomienie nowego zakładu w Koninie odbędzie się listopadzie 2015 roku. To dość ambitny plan, ze względu na fakt, że działka na której zakład ma powstać nie należy jeszcze do spółki.

Na początku marca br. MATEX podpisał umowę na budowę w Nekli k. Poznania salonu wystawienniczego z biurowcem. W ramach inwestycji powstaje nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej prawie 2500 m2 i kubaturze ok. 30 tys. m3. Projekt wyróżniający się nietuzinkową, minimalistyczną bryłą, stworzyła grupa F3 Architekci. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2014r.

Firma MATEX Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce producentów mebli tapicerowanych. W branży działa od 1993r. Siedziba spółki znajduje się w Starczanowie (gm. Nekla). Firma zatrudnia około 800 pracowników. Działalność spółki prowadzona jest w obiektach o łącznej pow. ok. 45 tys. m2. Niemal 100% mebli produkowanych przez MATEX kierowane jest na eksport do krajów Unii Europejskiej.

Matex inwestuje w produkcję i handel (Zdjęcia: 2)

Projekt biurowca i salonu wystawienniczego w StarczanowieProjekt biurowca i salonu wystawienniczego w Starczanowie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA