/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Tartacznictwo

Wiązary Burkietowicz: 115 lat tradycji

Autor:
Źródło: Wiązary Burkietowicz
Data: 2014-10-28


Historia firmy Wiązary Burkietowicz, funkcjonującej niegdyś jako Stolarnia Mebli i Budowli, sięga 1895 roku. Od samego początku działalności przedsiębiorstwo specjalizowało się w dostawie stolarki budowlanej, a także drewnianych elementów dekoracyjnych. Po przeszło 115 latach firma Wiązary Burkietowicz osiągnęła pozycję lidera w produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna w Polsce, a zakładem wciąż zarządza rodzina Burkietowiczów.

Fot. Wiązary Burkietowicz

Od momentu założenia firmy, czyli 1895 roku, jej przedstawiciele dbali o pozycję zaufanego dostawcy drewna. W swojej ofercie posiadali zarówno drewno budowlane, jak i drewniane elementy dekoracyjne. Zamiłowanie do stolarstwa połączone z przedsiębiorczością ówczesnych właścicieli zaowocowało stworzeniem firmy o ugruntowanej pozycji na polskim rynku branży drzewnej.

-Sukces firmy zakorzeniony jest w wieloletniej tradycji, doświadczeniu przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Patrząc wstecz, ojcem - założycielem firmy był Stanisław Burkietowicz, który w 1932 roku z okazji 37-lecia pracy otrzymał od ówczesnego Ministra Przemysłu i Handlu odznakę za wybitne zasługi w rzemiośle polskim. Nie sposób pominąć Józefa Burkietowicza, który w 1946 roku uzyskał tytuł mistrza stolarskiego. To on cały czas rozwijał firmę, w której w 1969 roku rozpoczął pracę mój ojciec Marek Burkietowicz - opowiada Marcin Burkietowicz z firmy Wiązary Burkietowicz. -Zamiłowanie do zawodu, ciężka praca oraz doświadczenie kilku pokoleń - takie zestawienie musiało gwarantować sukces - dodaje.

Fot. Wiązary Burkietowicz


W 2002 roku połączono wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży drzewnej z technologią Mitek. Pozwoliło to znacząco rozszerzyć działalność firmy, poprzez dostarczenie kompleksowej usługi projektowania, produkcji oraz montażu konstrukcji z drewna. -Obecnie kreujemy rozwiązania nie tylko dla budownictwa jednorodzinnego, ale i obiektów przemysłowych czy rolniczych. Wpłynęła na to automatyzacja procesu produkcji więźby prefabrykowanej, w oparciu o wprowadzenie zaawansowanych technologicznie, najnowocześniejszych maszyn. Wykwalifikowana kadra inżynierów, a także inwestycja w park maszynowy pozwala nam kompleksowo wypełnić potrzeby rynku, zredukować czas realizacji zamówienie i obniżyć jego koszty - mówi Marcin Burkietowicz.

Wyłącznie w 2013 roku firma Wiązary Burkietowicz zrealizowała ponad 33.754 elementy konstrukcji drewnianych (wiązary), do których zużyto 856.479 płytek kolczastych. Pozwoliło to zbudować ponad 550 dachów w całym kraju, skracając czas montażu dachu do 2 dni w przypadku domów jednorodzinnych lub 5 dni dla obiektów przemysłowych.

Fot. Wiązary Burkietowicz


-Dziś śmiało możemy powiedzieć, że udało nam się osiągnąć sukces. Jednym z najbardziej namacalnych dowodów jest jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych. Jeżeli chodzi o przyszłość, to wciąż chcemy rozwijać naszą ofertę, by jak najcelniej trafiała w potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę firmę jako miejsce pracy, zamierzamy uruchomić tartak w technologii XXI wieku. Uruchomienie planowane jest na 2015 rok - kończy Marcin Burkietowicz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA