/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Ciesielstwo

Więźba dachowa prefabrykowana - sposób na wzrost konkurencyjności

Autor:
Źródło: MiTek Industries Polska
Data: 2014-10-13


Budując mieszkania na sprzedaż lub wynajem deweloper podejmuje przedsięwzięcie budowlane, które musi być zrealizowane w możliwie krótkim czasie oraz z wykorzystaniem najbardziej ekonomicznych technologii. Tym wymogom odpowiada m.in. ciesielstwo przemysłowe wykorzystujące technologię płytek kolczastych.

Montaż wiązarówMontaż wiązarówFot. MiTek Industries Polska

Korzystanie z prefabrykowanych drewnianych konstrukcji dachowych przynosi deweloperom szereg niezwykle istotnych korzyści;

Stropodach - Dom śródziemnomorskiStropodach - Dom śródziemnomorskiFot. MiTek Industries Polska

1. Szybki montaż więźby. Uniezależnienie się od warunków pogodowych.

Montaż drewnianej konstrukcji dachowej z użyciem przygotowanych w fabryce elementów trwa krótko, zwykle jest to 1-2 dni/dom. Prefabrykowane wiązary są produkowane w fabryce wcześniej i w oznaczonym terminie dowożone na plac budowy. Wystarczy krótki okres dobrej pogody. Drewniane konstrukcje stropodachowe montuje się również przy silnych mrozach.

Dostawa wiązarów z fabrykiDostawa wiązarów z fabrykiFot. MiTek Industries Polska

2. Oszczędności poprzez eliminację stropu betonowego, ścian nośnych oraz podciągów.

Prefabrykowane wiązary mogą stanowić konstrukcję stropodachową, eliminując kosztowny strop betonowy. Taka więźba z reguły opierają się tylko na zewnętrznych ścianach, co, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami pozwala zaoszczędzić na wewnętrznych ścianach czy zaprojektowanych podciągach.

Idealnie równe połacie dachuIdealnie równe połacie dachuFot. MiTek Industries Polska

3. Jasno określona odpowiedzialność za wyrób oraz gwarancja.

Ponieważ ta sama firma zarówno wykonuje więźbę jak i dostarcza wszystkie materiały (tarcicę, łączniki) to jest jasno określone kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne wady w konstrukcji. Gwarancji deweloperowi udziela wiarygodne przedsiębiorstwo. W przypadku realizacji ekip ciesielskich często rękojmia za wady nie jest do wyegzekwowania.

Powtarzalność wymiarówPowtarzalność wymiarówFot. MiTek Industries Polska

4. Równe połacie dachowe dla dalszych prac dekarskich.

Ponieważ wiązary – elementy prefabrykowanej więźby są wykonywane na specjalistycznych maszynach ich wymiary są bardzo dokładne i w pełni powtarzalne. Dzięki temu uzyskuje się idealnie równe połacie dachowe pod dalsze prace przy pokryciu dachu.

Osiedla MasłomiącaOsiedla MasłomiącaFot. MiTek Industries Polska

5. Zgodność z obowiązującymi normami budowlanymi.

Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, fabryki więźby wykonują konstrukcje dachowe wyłącznie z materiału dopuszczonego do stosowania budownictwie tj. z tarcicy oznakowanej znakiem „CE”. Również wszelkie używane łączniki metalowe w więźbie posiadają niezbędne certyfikaty.

[%%PIC%%]

Przykładem wykorzystania prefabrykowanych wiązarów w dużym projekcie deweloperskim była budowa osiedla w miejscowości Masłomiąca pod Krakowem. Zbudowano tam kilkadziesiąt domów. Konstrukcja wiązarowa, która stanowiła zarówno więźbę jak i konstrukcję stropodachową była zamontowana bardzo szybko. Dziennie wykonywano kompletne więźby na 2 dachach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz