/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Udany rok IKEA w Polsce

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2014-10-13


IKEA Retail Polska ogłosiła wyniki za rok finansowy 2013/2014 (trwający od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku). Sprzedaż wzrosła o 14% w stosunku do ubiegłego roku i wyniosła 2,38 mld zł.

Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w PolsceEvelyn Higler, prezes IKEA Retail w PolsceFot. IKEA

W sklepach Ikea w Polsce odnotowano 23 miliony wizyt, przy czym połowa odwiedzin kończyła się zakupami. Od czterech lat Polska jest najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem dla IKEA w Unii Europejskiej oraz trzecim pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży na świecie.

 

-Ostatni rok był dla IKEA w Polsce bardzo udany. Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący wzrost sprzedaży, a Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących rynków dla IKEA na świecie - powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce.

I dodała: -Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w Polsce. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 mld zł, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy otwierać nowe sklepy - już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep IKEA w Bydgoszczy.

Globalna sprzedaż IKEA Retail wyniosła 28,7 mld euro, co stanowi prawie 6 proc. wzrost w porównaniu do roku finansowego 2013, a sklepy IKEA na całym świecie odwiedziło ponad 700 milionów osób.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2014 odwiedziły ponad 23 miliony osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz