/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Udany rok IKEA w Polsce

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2014-10-13


IKEA Retail Polska ogłosiła wyniki za rok finansowy 2013/2014 (trwający od 1 września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku). Sprzedaż wzrosła o 14% w stosunku do ubiegłego roku i wyniosła 2,38 mld zł.

Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w PolsceEvelyn Higler, prezes IKEA Retail w PolsceFot. IKEA

W sklepach Ikea w Polsce odnotowano 23 miliony wizyt, przy czym połowa odwiedzin kończyła się zakupami. Od czterech lat Polska jest najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem dla IKEA w Unii Europejskiej oraz trzecim pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży na świecie.

 

-Ostatni rok był dla IKEA w Polsce bardzo udany. Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący wzrost sprzedaży, a Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących rynków dla IKEA na świecie - powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce.

I dodała: -Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w Polsce. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 mld zł, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy otwierać nowe sklepy - już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep IKEA w Bydgoszczy.

Globalna sprzedaż IKEA Retail wyniosła 28,7 mld euro, co stanowi prawie 6 proc. wzrost w porównaniu do roku finansowego 2013, a sklepy IKEA na całym świecie odwiedziło ponad 700 milionów osób.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które w roku finansowym 2014 odwiedziły ponad 23 miliony osób. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA