/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Lakierowanie schodów

Piękne schody na lata - zrób to w sam w jeden dzień

Autor: Joanna Rutkowska
Źródło: Altax
Data: 2014-10-08


Schody poddawane są codziennie intensywnej eksploatacji, przez co narażone są na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania i otarcia. Poza funkcjonalnością, pełnią w naszych domach również walory ozdobne. Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów podłogowych. Konserwacja drewnianych schodów nie musi być, ani skomplikowana, ani uporczywa. Wystarczy skorzystać z lakierów szybkoschnących, które pozwolą odnowić nasze schody w jeden dzień.

Piękne schody na lata - zrób to w sam w jeden dzieńPiękne schody na lata - zrób to w sam w jeden dzieńFot. Altax

Stopnie schodów zużywają się podobnie, jak podłoga. Z tą różnicą, że ich warstwa wierzchnia jest jeszcze bardziej narażona na ścieranie. Konserwacja schodów, nie jest bardzo wymagająca, a zapewnia ochronę przed lekkimi uszkodzeniami oraz ułatwia czyszczenie i pielęgnację drewnianych powierzchni. Dzięki czemu drewniane schody będą wyglądały elegancko przez wiele lat.

Schody z drewna niezależnie od stopnia twardości materiału dobrze jest zabezpieczyć odpowiednim preparatem, by wzmocnić ich wytrzymałość. Zarówno do drewna krajowego jak i egzotycznego można używać lakieru. Tradycyjne preparaty wymagają 24 godzinnych odstępów między lakierowaniem. Są także trudne w nakładaniu. Dlatego najlepiej wybrać preparat szybkoschnący, który ma także niedrażniący zapach, dzięki czemu z powodzeniem można go stosować w pomieszczeniach.

-Wiele osób uważa, że samodzielne odnawianie schodów to samobójstwo, tymczasem są już na rynku produkty, które schną bardzo szybko, łatwo się aplikują i są bezpieczne dla domowników. Lakier szybkoschnący tworzy warstwę wierzchnią, zabezpiecza przed wnikaniem wody, zabrudzeniami, zarysowaniami i ścieraniem - mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax. -Drewniane schody przeznaczone do lakierowania powinny być zeszlifowane, suche, i odpylone. Lakier, który będzie nanoszony należy starannie wymieszać. Na rynku mamy dostępne zarówno lakiery bezbarwne jak i kolorowe - dodaje Wójcik.

By nasze schody ładnie wyglądały nanosimy 3 warstwy lakieru w odstępach 2 godzinnych pomiędzy malowaniami w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przed nałożeniem ostatniej warstwy delikatnie przetrzyjmy polakierowaną powierzchnię papierem ściernym o grubości 220-240, a następnie delikatnie odpylmy schody  wilgotną szmatką i pozostawmy do wyschnięcia. 

Lakiery szybkoschnące zabezpieczają drewno, ale także dodają mu odpowiedniego kolorytu i blasku. Odpowiednio zabezpieczone schody będą służyły nam przez lata. Stosując produkty szybkoschnące można odnowić powierzchnię szybko, samodzielnie, ale przede wszystkim skutecznie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA