/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Stolarka otworowa

Invado zmodernizowało system ERP

Comarch

Autor: oprac. pks
Źródło: Comarch
Data: 2014-10-07


Invado, polski producent drzwi należący do szwajcarskiego koncernu Looser Holding, zmodernizował system wspomagania zarządzania i obecnie korzysta z oprogramowania dostarczonego przez firmę Comarch.

Invado zmodernizowało system ERPInvado zmodernizowało system ERPFot. Invado

W związku z dynamicznym rozwojem firma optymalizuje procesy produkcyjne, bazując na usługach i produktach firmy Comarch. -Dzięki zmianom organizacyjnym, jakie zastosowaliśmy po wdrożeniu systemu Comarch ERP XL, znacznie zoptymalizowaliśmy i przyśpieszyliśmy proces produkcyjny - mówi Andrzej Majchrzak, prezes firmy Invado. -Wykorzystujemy go także do innych obszarów działalności firmy, m.in.  sprzedaży, księgowości, zamówień, rozliczania środków trwałych, kadr i płac oraz zarządzania relacjami z klientami – dodaje. To wszystko sprawia, że korzyści ze stosowania systemu ERP są bardzo wymierne w aspekcie logistycznym, handlowym, ale też, co ma ogromne znaczenie, wizerunkowym, i w mierzalny sposób przekładają się na relacje z klientami.

Na każdym etapie
System ERP jest obecny w każdym obszarze działalności Invado. Jego obecność widoczna jest już w momencie składania zamówienia przez klienta. Decydując się na konkretny model drzwi, klient dostaje gwarancję, że otrzyma go w ciągu zaledwie 10 dni. Dzięki dodatkowej funkcjonalności w platformie B2B, którą jest konfigurator produktu, klienci mają bezpośredni wpływ na zgodność produktu z ich indywidualnymi oczekiwaniami. Przy tworzeniu gotowego produktu korzystają z kilku milionów możliwych kombinacji.

Wszystko pod kontrolą
W procesie produkcji Invado wykorzystuje kody kreskowe. Umożliwia to pełną identyfikację wyrobu, który ma powstać oraz pozwala na szybką weryfikację klienta, dla którego jest tworzony. Zastosowanie kodów kreskowych zautomatyzowało produkcję i skróciło czas pracy na poszczególnych stanowiskach aż o 20%. Najpierw na daną maszynę przesyłane są pliki z danymi. Następnie pracownik każdego ze stanowisk z linii produkcyjnej sczytuje kod kreskowy, jaki znajduje się na surowcu, a informacje w nim umieszczone zostają przesyłane do kolejnych maszyn. Na podstawie tego kodu dana maszyna rozpoznaje element i wykonuje zadaną operację. Rola oprogramowania jest nieoceniona w realizacji tego procesu. Na ekranie dotykowym, który znajduje się przy każdym stanowisku, pracownik po sczytaniu kodu kreskowego umieszczonego na półprodukcie, z systemu ERP otrzymuje zdjęcie gotowego wyrobu, który ma wykonać. Widzi także jego parametry oraz czas przewidziany na wykonanie swojej pracy.

Kod = oszczędność
Firma wykorzystuje kody kreskowe również w procesach kontroli jakości wyrobu oraz jego pakowania. Z ich pomocą weryfikowana jest jakość wykonania oraz zgodność wyrobu z zamówieniem. Następnie produkt jest pakowany i znakowany etykietą z kodem kreskowym pozwalającym na jego identyfikację za pomocą kolektora. Dane z kolektora są synchronizowane z systemem ERP, co pozwala na wygenerowanie odpowiednich dokumentów magazynowych. Zarządzanie towarem w magazynie, jak i inwentaryzacja, odbywają się w oparciu o skompletowane wcześniej palety. To sprawia, że czas przeprowadzenia inwentaryzacji skrócono z dwóch tygodni do jednego dnia. Oznacza to oszczędność kilkuset tysięcy złotych w skali roku.

Współpraca wchodzi w etap 2.0
Invado, w zakresie optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem, współpracuje z Comarch już ponad 14 lat. Spółka ceni sobie przede wszystkim innowacyjność i nowoczesność oferowanego przez Comarch oprogramowania. -Zarządzanie tak rozwiniętym przedsiębiorstwem to ogromne wyzwanie. Aby mu sprostać i zapewnić wysokiej klasy produkty oraz terminowość dostaw, potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań informatycznych 2.0, zwłaszcza w obszarze produkcji i logistyki - podkreśla prezes Invado Andrzej Majchrzak.

Działająca od blisko 25 lat spółka Invado, specjalizuje się w produkcji drzwi wewnętrznych okleinowanych, malowanych, lakierowanych, szklanych oraz technicznych. 60% produktów Invado trafia na eksport. W ofercie przedsiębiorstwa są m.in. skrzydła drzwiowe, które cieszą się uznaniem w kraju i za granicą. Oferuje również niestandardowe rozwiązania takie, jak drzwi łamane czy systemy przesuwne. Jakość ich wyrobów potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, w tym m.in. Certyfikat ISO 9001:2009. Są firmą rekomendowaną także przez Związek Polskie Okna i Drzwi. W 2012 roku Invado zdobyło tytuł Lidera Nowych Technologii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz