/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Okna dachowe

VELUX planuje reorganizację produkcji - zamknięte zostaną dwie fabryki

Velux

Autor: oprac. pks
Źródło: Velux
Data: 2014-10-06


Grupa VELUX, producent okien dachowych, reorganizuje swoją działalność w Europie. W ramach przyjętej strategii firma wdraża transformację funkcji produkcyjnych i logistycznych, które mają na celu zwiększenia siły konkurencyjnej.

Produkcja okien dachowych Velux w fabryce w Gnieźnie.Produkcja okien dachowych Velux w fabryce w Gnieźnie.Fot. Velux Polska

Przez lata Grupa Velux rozwijała swoje zasoby produkcyjne i logistyczne w sposób organiczny, podążając za rosnącym rynkiem i asortymentem produktów. Rezultatem tego działania jest skomplikowana struktura firmy w zakresie produkcji i transportu, która nie jest już efektywna kosztowo. 

VELUX planuje zatem skoncentrować produkcję w mniejszej ilości zakładów. -Jeśli spojrzeć na mapę naszych zakładów produkcyjnych, to są one rozsiane po całej Europie. W rezultacie, koszt produkcji i transportu produktów i komponentów wzrósł zbyt wysoko jak na dzisiejszy konkurencyjny rynek. Jeśli te propozycje zostaną realizowane, będziemy mogli zaoszczędzić w sumie około 150-200 mln DKK w skali roku - powiedział Michael K. Rasmussen, Dyrektor Komunikacji Grupy Velux.

Według propozycji zarządu Grupy Velux, w 2015r. zlikwidowane mają zostać dwa zakłady produkcyjne: w Bagsværd w Danii oraz w Fife w Szkocji. W wyniku tej decyzji pracę stracą 63 osoby w Danii i 180 osób w Szkocji. Trwają już konsultacje z zainteresowanymi pracownikami, którym firma oferuje pomoc w znalezieniu nowego miejsca pracy.

Następstwem zamknięcia zakładu w Szkocji będzie też przeniesienie centrum dystrybucji bardziej na południe, tak aby było lepiej zlokalizowane ze względu na logistykę transportu i pozwoliło na zmniejszenie jej kosztów. Wielka Brytania pozostaje dużym i ważnym rynkiem produktów Velux, na którym grupa odnotowuje wzrosty sprzedaży.

Zaproponowane zmiany poprawię wewnętrzny przepływ produktów i komponentów o ok. 30% i są częścią kompleksowej strategii globalizacji, której celem jest wzmocnienie pozycji konkurencyjnej Grupy Velux w długim okresie czasu.

W ramach tej samej strategii firma wprowadziła niedawno nową generację okien dachowych, które dostarczają więcej światła dziennego i darmowej energii cieplnej, co prowadzi do niższych kosztów ogrzewania i zmniejszonego zużycia energii w pomieszczeniach.

-Transformacja jest niezbędnym krokiem jeżeli chcemy zwiększyć naszą siłę konkurencyjną i zapewnić dostawy nowych, energooszczędnych rozwiązań dla naszych klientów. Wcześniej poddaliśmy globalizacji nasze struktury finansowe i IT. Teraz tworzymy globalnie spójną produkcję i sieć dystrybucji, które będą bardziej konkurencyjne i efektywne pod względem kosztów, oraz zapewnią bezkompromisową jakość i niezawodność dostaw - dodał Rasmussen.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz