/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SYSTEMY REGAŁÓW DO HANDLU DREWNEM

Jak zwiększć powierzchnie składowania w nowym magazynie

OHRA Regalanlagen GmbH

Autor:
Źródło: OHRA Regalanlagen GmbH
Data: 2014-10-01


Firma Holz Roeren GmbH z Krefeld wyposażyła swój nowy magazyn na tarcicę i płyty drewniane w regały paletowe i wysięgnikowe marki OHRA.

Jak zwiększć powierzchnie składowania w nowym magazynieJak zwiększć powierzchnie składowania w nowym magazynieFot. OHRA Regalanlagen GmbH

W roku 2012 pożar całkowicie zniszczył większość zakładu Holz Roeren, w tym również magazyn. W maju 2014 przedsiębiorstwo mogło ponownie otworzyć dwie nowo powstałe hale magazynowe: na zadaszonej powierzchni magazynowej 12.000 metrów kwadratowych znajduje się obecnie cały asortyment handlu hurtowego i specjalistycznego.

Budowę systemu regałowego inwestor z Krefeld zlecił firmie OHRA: te specjalizujące się w budowie regałów dla handlu materiałami drewnianymi i budowlanymi przedsiębiorstwo z Kerpen przekonało Holz Roeren nie tylko dobrym stosunkiem ceny do jakości, lecz także swoimi wysokimi kompetencjami już w samej fazie projektowej. Odzwierciedlało się to również w postaci profesjonalnej dokumentacji projektowej CAD, która została udostępniona przez firmę OHRA.

Przedsiębiorstwo OHRA zainstalowało 20 kilometrów bieżących powierzchni na regałach. Ostatni poziom składowania leży na wysokości 10,5 metra – dzięki temu wydajnie wykorzystano istniejącą powierzchnię. Również te artykuły, które były wcześniej przechowywane w magazynie blokowym, są teraz składowane na regałach. Należą do nich również wiązary klejone o długości 13,5 metrów. Dzięki temu Holz Roeren mogła dzięki nowej konstrukcji znacznie poszerzyć asortyment. Jednocześnie przedsiębiorstwo łatwiej radzi sobie dzięki zwiększeniu powierzchni magazynowej z długimi okresami dostaw z przemysłu.

Poza tym składowanie całego asortymentu na regałach paletowych i wysięgnikowych, które są obsługiwane za pomocą czterodrożnych wózków widłowych Bulmor, pozwala na znacznie szybszy dostęp do artykułów. Dzięki temu cała logistyka dla handlu hurtowego i detalicznego jest znacznie efektywniejsza.

O firmie Holz Roeren:
Firma Holz Roeren GmbH z siedzibą w Krefeld została założona w roku 1876 i jest obecnie prowadzona przez piąte pokolenie właścicieli. Przedsiębiorstwo prowadzi handel produktami drewnianymi do wykończenia wnętrz, dla dekarzy i stolarzy, do podłóg oraz dla przemysłu. Holz Roeren jest „partnerem premium” przedsiębiorstwa Pfleiderer nad Dolnym Renem oraz „złotym partnerem” firmy Weber. W zakładzie w Krefeld zatrudnionych jest prawie 60 pracowników.

O firmie OHRA:
Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Dane kontaktowe:

OHRA Regalanlagen GmbH
Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen

Polska północna:+48 663905555
Polska południowa: +48 605970505

Email: info@regalywspornikowe.pl

www.regalywspornikowe.pl

www.ohra.pl

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz