/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Meble biurowe

Nowy Styl kupił udziały w tureckiej spółce

Autor:
Źródło: Nowy Styl
Data: 2014-09-29


Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej branży meblarskiej znów przejmuje za granicą. Po dwóch akwizycjach na rynku niemieckim Grupa Nowy Styl wykupuje 50% udziałów w tureckiej firmie produkcyjno-dystrybucyjnej TCC The Chair Company, poszerzając tym samym rynki zbytu i rozwijając sieć dystrybucji na tym bardzo dynamicznym rynku.

Meble z oferty TCC The Chair CompanyMeble z oferty TCC The Chair CompanyFot. TCC The Chair Company

-Ta decyzja jest konsekwencją podjętej przez Grupę strategii wzrostu i budowania mocnej pozycji na rynkach międzynarodowych - podkreśla Roman Przybylski, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy.

Istniejąca od 1985 roku TCC The Chair Company, z siedzibą w mieście Bursa w Turcji, zajmuje się produkcją i dystrybucją krzeseł biurowych, audytoryjnych, kinowych i stadionowych. Spółka ma bardzo ugruntowaną pozycję na tureckim rynku. Swoją sprzedaż prowadzi poprzez sieć ponad sześćdziesięciu dilerów w Turcji, eksportuje również do Nigerii oraz krajów Afryki Północnej. Jej obszar działania obejmuje przede wszystkim sektor projektowy, firma obsługuje m.in. firmy branży bankowej i finansowej, tureckie linie lotnicze oraz instytucje rządowe. Od wielu lat jest również dystrybutorem produktów marki Grammer Office, należącej do Grupy Nowy Styl.

-Kupując połowę udziałów w spółce o mocnej lokalnej pozycji, osiągającej niemal 7 mln euro przychodów rocznie, otwieramy przed sobą możliwości lepszego dotarcia do kolejnych perspektywicznych rynków zbytu. Łączymy tym samym model długofalowego inwestowania we własne portfolio, z pozyskiwaniem udziałów poprzez zakup marek już świetnie prosperujących. Pozwala to agresywnie zwiększać sprzedaż i elastycznie dopasowywać się do lokalnej specyfiki. - komentuje Rafał Chwast, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Grupy Nowy Styl.

To kolejny zagraniczny zakup jednego z czterech największych europejskich producentów krzeseł i mebli biurowych. W 2011 roku Grupa Nowy Styl przejęła pierwszą niemiecką firmę - Sato Office i włączyła do swojego portfolio jej znaną od wielu lat na rynku markę Grammer Office - producenta zaawansowanych ergonomicznie foteli biurowych z opatentowanymi mechanizmami. W 2013 roku dokonała z kolei akwizycji kolejnej niemieckiej spółki Rohde & Grahl, która posiada znaczne udziały w rynkach niemieckim i holenderskim. To ostatnie przejęcie pozwoliło Grupie Nowy Styl na znaczne wzmocnienie swojej pozycji na rynku niemieckim, który stał się zarazem największym pojedynczym rynkiem Grupy, oraz na mocne zaistnienie na trudnym rynku krajów Beneluxu.

Obecnie ponad 85% jej sprzedaży trafia na rynek eksportowy do ponad 100 krajów na całym świecie, natomiast przychody ze sprzedaży sięgają 276 mln euro. Firma to jednak nie tylko produkcja, ale przede wszystkim międzynarodowa własna sieć dystrybucyjna, w tym. m.in. 19 departamentów sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach Europejskich a także w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich), czyli własnych lokalnych struktur sprzedaży, zatrudniających lokalnych menedżerów i pracowników, zajmujących się dystrybucją produktów grupy na lokalnych rynkach. Oferta rozwiązań oferowanych przez grupę prezentowana jest w 15 showroomach zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Londynie, Paryżu, Dusseldorfie, Monachium, Pradze, Bratysławie i Moskwie. Grupa posiada także kilkanaście zakładów produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji.

Liczba wyświetleń: 2267


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA