/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Grupa Kapitałowa MERA

KLON przejmie od MERA produkcję schodów

MERA

Autor: oprac. dja
Źródło: MERA
Data: 2014-09-27


MERA SA planuje przeorganizować działalność Grupy Kapitałowej. Przewidywana jest konsolidacja działalności grupy dotyczącej produkcji drzewnej.

Schody dywanowe z oferty MERA Schody dywanowe z oferty MERA Fot. MERA

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy MERA SA ma podjąć decyzję dotyczącą skonsolidowania produkcji drzewnej. Za działalność obejmującą produkcję i sprzedaż tarcicy, elementów drewnianych, płyt klejonych, mebli litych i schodów ma być odpowiedzialna spółka zależna Klon SA.

W tym celu ze struktury MERA SA zaplanowano wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. zakładu produkcji mebli i schodów. W kolejnym etapie MERA SA w zamian za aport w/w zakładu obejmie w spółce Klon SA nową emisję akcji. Szczegółowe dane emisji i wyceny aktywów zostaną podane w osobnym komunikacie. Termin przeprowadzenia konsolidacji planowany jest w listopadzie b.r.

Po zakończeniu konsolidacji zarząd MERA SA będzie rekomendował dla spółki zależnej Klon SA przeprowadzenie procesu ubiegania się o rozpoczęcie notowań akcji na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych (obecnie spółka notowana jest na rynku NewConnect).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz