/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Stolarka otworowa

Pozbud opatentował sposób lakierowania profili

Pozbud T&R

Autor: oprac. dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2014-09-27


Zarząd Spółki Pozbud T&R SA poinformował o otrzymaniu decyzji Urzędu Patentowego RP o udzieleniu na rzecz spółki patentu na wynalazek pt. "Sposób lakierowania profili zespolonych w ramę lub skrzydło".

Pozbud opatentował sposób lakierowania profili Pozbud opatentował sposób lakierowania profili Fot. Pozbud T&R

Zgłoszenie wynalazku do opatentowania jest związane z realizacją projektu "Wdrażanie innowacyjnych technologii produkcji w zakładzie Pozbud T&R S.A. w Słonawach" finansowanego częściowo ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przedmiotem wynalazku jest sposób lakierowania profili zespolonych w ramę lub skrzydło, zwłaszcza profili zespolonych drewnianych, szczególnie ram okiennych lub skrzydeł drzwiowych osadzonych na uchwycie przenośnika taśmowego i/lub podwieszanego. Zgodnie z opisem patentu profil zespolony lakieruje się wstępnie, po czym suszy się pośrednio, ponownie lakieruje się i ostatecznie suszy. Proces lakierniczy wspomagany jest zjawiskiem elektroforezy.

Lakierowane profile posiadają znaczniki elektronicznym dzięki czemu cały proces podlega automatycznej weryfikacji, podczas której podejmuje się decyzję o skierowaniu lakierowanego elementu do powtórzenia co najmniej jednego etapu malowania lub kieruje profil zespolony na dodatkowe stanowisko automatycznej obróbki precyzyjnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz