/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Trwają jubileuszowe targi DREMA

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. pks
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2014-09-17


W Poznaniu odbywa się jubileuszowa, XXX edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

DREMA 2014DREMA 2014Fot. Drewno.pl

DREMA to jedna z największych imprez targowych branży drzewnej i meblarskiej w Europie. Od ośmiu lat znajduje się na prestiżowej liście EUMABOIS - najważniejszych imprez tej branży. W ubiegłym tygodniu, podczas kongresu tej organizacji jaka odbyła się w Weronie, zatwierdzono listę czternastu targów światowych popieranych przez EUMABOIS w roku 2015. Targi DREMA znalazły się na niej po raz dziewiąty, co dobitnie świadczy o wiodącej roli tej imprezy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

 

- Targi Drema są jednymi z najważniejszych targów w tej branży w Europie. Powinniście być z tego dumni – powiedział podczas uroczystosci otwarcia targów Jurgen Koeppel, Wiceprezydent Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EMABOIS

– Gościmy 350 producentów z 15 krajów, a targom towarzyszy wiele imprez o charakterze branżowym i edukacyjnym – nie ukrywał dumy Wiceprezes Zarządu MTP, Tomasz Kobierski.

- Uczestniczę w tych targach od samego początku. Nie ma już pawilonów 2B, 43, 44, w zamian powstała nowoczesna infrastruktura. Nie zmienia się to, że targi są idealną platformą do do pozyskiwania nowych kontaktów i zapoznawania się z najnowszymi technologiami - mówił Andrzej Półrolniczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, podsumowując trzydziestolecie targów.

DREMA 2014DREMA 2014Fot. Drewno.pl

W tym roku DREMA odbywa się w nowym, jesiennym termin. Dotąd targi odbywały się wczesną wiosną. Zdaniem Międzynarodowych Targów Poznańskich zmiana terminu to przede wszystkim szansa dla wystawców, by jeszcze wcześniej zaprezentować nowości na kolejny sezon. Ważnym argumentem jest też fakt, że w pierwszej połowie roku odbywa się na świecie wiele imprez branży meblowej i drzewnej. Impreza w innym terminie zachęca i wystawców, i zwiedzających do udziału w niej. 

Targom DREMA tradycyjnie towarzyszą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli Furnica. Kolejną nowością jest dołączenie do tego tandemu jednego z nowszych projektów MTP - Międzynarodowych Targów Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, które są naturalnym dopełnieniem tych wydarzeń.

Uwagę zwiedzających przyciąga organizowany wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i portal Drewno.pl Plener RzeźbiarskiUwagę zwiedzających przyciąga organizowany wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i portal Drewno.pl Plener RzeźbiarskiFot. Drewno.pl

Tegoroczna ekspozycja zajmuje łącznie 24 tys. m2, na których swoją ofertą ponad 500 wystawców z 15 krajów świata. Najliczniej reprezentowani są wystawcy z Polski, Włoch i Niemiec. 

Podczas targów odbywa się wiele dodatkowych atrakcji. Należą do nich m.in. 

- Fabryka mebli na Żywo, która w tym roku produkuje sześciokątny stół konferencyjny, który dzieki przemyslanej konstrukcji można łączyć w większe zestawy, praktycznie w nieskończoność. 

- Polska Fabryka Mebli wytwarza w tym roku komodę "Łowiczek".

- 13. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ

- Wystawa "Wyczarowane  z drewna"

- Wystawa Urok detalu 

- Plener Rzeźbiarski

- Pokazy sztuki parkieciarskiej

 

W trakcie uroczystego otwarcia targów wręczone zostały Złote Medale MTP najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym produktowym targowym. Nagrody otrzymali:

Targi Drema: Centrum obróbcze „SIGMA ZM” (FANUM Skorupski – Wójcik), System wymiany powierzchni gumowej walców EOS Sleevs (LIGUM Pol), Frez fugujący WhisperCut PLUS (LEITZ Polska), Układ sterowania procesem suszenia drewna „Ekopol 1” (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Ekopol” Marzanna Kowalska Marek Kowalski), Pilarka modułowa REMA Fx-n (REMA), Automatyczny system składowania BIESSE RBO WNS WINSTORE 3D K2 (TEKNIKA), Wielozadaniowe, przelotowe centrum obróbcze wersja NC.MOD.MLTIPLEX/CN 2200 (TEKNIKA), Szlifierka szerokotaśmowa COSTA K7 CTTGG 650 (TEKNIKA), Automatyczne centrum bramowe do nestingu InfoTEC 3121 PRO PLUS (4CNC sp. z o.o.)

Targi Furnica: Podnośnik Airtic Professional (Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa POL MET Kazimierz Kaszowski), Maszyna do automatycznego rozkroju (CUTTER) UNICUT CC80 (ALLCOMP Polska).

Statuetki Acanthus Aureaus za najlepsze stoiska otrzymały firmy:

Targi DREMA: HOMAG Polska, FABA S.A., ASPI TECH oraz Przedsiębiorstwo ASPI, BTS, FELDER GROUP POLSKA, ITA TOOLS, PACK SIZE Niemcy, SCM GROUP Polska

Targi FURNICA oraz SOFAB: STALMOT & WOLMET, GTV, DAVIS – Firma Handlowa, TOPTEXTIL

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA