DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

III Europejski Konkurs Parkieciarzy

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Autor: Czesław Bortnowski
Źródło: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy
Data: 2000-09-03


III Europejski Konkurs Parkieciarzy - informacja Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy

Szanowni Państwo,

Z dużą przyjemnością możemy poinformować, że nasze Stowarzyszenie zapoczątkowując swoją działalność podjęło się, przy ogromnej pomocy Pana Heinza Brehma z Zentralverband Parkett und Fußbodentechnik, zorganizowania III Europejskiego Konkursu Parkieciarzy. Cieszymy się, że otrzymaliśmy możliwość goszczenia w dniach 27-30.09.2000 w Bielsku-Białej uznanych w branży osobistości i młodych rzemieślników z całej Europy. Do tej chwili otrzymaliśmy potwierdzenie udziału od uczestników z Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Austrii. Po raz pierwszy podczas konkursu swoje umiejętności pokażą młodzi polscy i włoscy parkieciarze. Polskie rzemiosło reprezentować będą zwycięzcy Ogólnopolskich Zawodów Parkieciarskich Łukasz Kenio z Wrocławia i Robert Kuć z Warszawy.

Redaktorzy fachowych europejskich pism (Parkettmagazin, Boden Wand Decke, Podłoga, Podłogi), którzy na miejscu będą obserwować konkurs, przekażą na łamach swoich czasopism szczegółowe relacje z jego przebiegu. Na konkurs przybędzie wiele znanych osobistości ze świata parkieciarzy, zarówno rzeczoznawcy jak i twórcy produktów dla branży. Oczekujemy, że w ciągu ostatnich dwóch dni do Bielska-Białej przyjedzie także wielu rzemieślników, producentów parkietów i importerów chemii parkieciarskiej z całej Polski, aby wziąć udział w tym jedynym w swoim rodzaju spotkaniu. Będzie można zapoznać się z różnymi technikami parkieciarskimi, obejrzeć sprzęt i wymienić doświadczenia. Z pewnością będzie okazja do zapoznania się z celami naszego Stowarzyszenia i korzyściami naszej działalności. Tym spotkaniem chcemy udowodnić, że polskie rzemiosło parkieciarskie jest gotowe do współpracy w branżowych strukturach europejskich. Po bliższym zapoznaniu się z pewnością łatwiej nam będzie od europejskich Kolegów uzyskać fachową pomoc, czy wręcz korzystać ze specjalistycznych opracowań, badań laboratoryjnych i nowych technologii.

W dobie nadużywania w Polsce sztucznych pokryć posadzkarskich chcemy wzorem zachodnich społeczności zwrócić ponownie uwagę na parkiet jako najbardziej przyjazną człowiekowi naturalną okładzinę podłogową, oraz pokazać poprzez polską i europejską integrację społeczności parkieciarskiej wielowiekową tradycję, ponadczasowość i nową jakość tego zawodu.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem proszę o kontakt pod numerem telefonu 0-605 676 163 i 0-602 713 597 w celu organizacji pobytu.

Przepraszamy, ale czasu jest bardzo mało wobec czego prosimy o szybką decyzję.

Zorganizowanie imprezy tych rozmiarów wiąże się oczywiście z ogromnymi kosztami, których jako nowo powstałe Stowarzyszenie nie jesteśmy w stanie samodzielnie ponieść. Dlatego zwracamy się do wszystkich parkieciarzy i firm z nimi współpracujących o finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Firmom wspierającym nasze działania umożliwiamy wystawienie wyrobów na konkursie, umieszczenie oryginalnego logo wśród głównych sponsorów, oraz na ich wniosek po dostarczeniu materiałów rzetelną ocenę jakości i przydatności wyrobów przez największe firmy parkieciarskie w Polsce.

Nasze Stowarzyszenie zostało powołane w celu intensywniejszej współpracy pomiędzy firmami zajmującymi się układaniem parkietu . Szeroko omawiamy i rozpowszechniamy nowe techniki parkieciarskie. Chcemy opracowywać zalecenia dotyczące jakości obróbki powierzchni i jej zoptymalizowania, oraz przekazywać obszerne informacje dotyczące ochrony parkietu zarówno dla rzemieślnika jak i dla użytkownika(zakresy obciążeń , wilgotności otaczające , sposoby pielęgnacji). Dla rzemieślników już organizujemy szkolenia pokazujące możliwości i sposoby sprzedania potencjalnemu inwestorowi swojej wiedzy i fachowości, dajemy wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przy pracy oraz ochrony środowiska. Aby zwyciężyła jakość pragniemy współpracy między naszym Stowarzyszeniem parkieciarzy profesjonalistów a producentami chemii, parkietów i cechami rzemieślniczymi. Taka działalność ma na celu doprowadzić do zarejestrowania zawodu parkieciarza i stworzenia zasad nabywania uprawnień czeladniczych i mistrzowskich. Już teraz publikujemy w branżowych periodykach rzeczowe i neutralne publikacje o szczegółowych merytorycznych treściach , oraz tłumaczymy z obcych języków lub opracowujemy nowe techniczno- użytkowe informacje, które w przyszłości mamy nadzieję staną się obowiązującymi normami wykonawczymi w Polskich Normach. Celem Stowarzyszenia jest obrona przed błędnymi wypowiedziami technicznymi niedouczonych rzeczoznawców, oraz w przyszłości pozyskanie z branży drzewnej lub wyuczenie nowych biegłych sądowych. Taką działalnością chcemy przyczynić się do unikania błędów i wywierać naciski do usuwania szkód. Dotyczy to zarówno producentów chemii, parkietu, jak i samych rzemieślników.

Jeżeli nie chcecie Państwo stać z boku, a jesteście zainteresowana rozwojem naszej branży i uznacie nasze inicjatywy za pożyteczne, proszę o wniesienie swojego, choćby najmniejszego wkładu w organizację konkursu.

Prosimy o dokonanie wpłaty na następujące konto:

Stowarzyszenie "Parkieciarze Polscy"
00-716 Warszawa
ul. Bartycka 26
III Europejski Konkurs Parkieciarzy
KREDYT BANK S.A. VIII Oddział Warszawa
15001878 - 200615 - 27006 - 1

Z góry dziękujemy za przychylność do naszej inicjatywy i zapraszamy serdecznie niezależnie od możliwości sponsorowania imprezy. Ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych prosimy, jezeli jest taka możliwość o poinformowanie o naszej inicjatywie parkieciarzy współpracujących z Państwem.

Z pozdrowieniem Stowarzyszenie "Parkieciarze Polscy"

Czesław Bortnowski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz