/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Plener Rzeźbiarski na targach Drema 2014

Drewno.pl

Autor: Katarzyna Jabłońska
Źródło: Drewno.pl
Data: 2014-09-12


Z okazji jubileuszowej, 30. edycji targów DREMA, na targowym Placu Marka odbędzie się Plener Rzeźbiarski. Artyści pracujący w drewnie przez cztery targowe dni na żywo tworzyć bądą swoje dzieła.

Fot. Archiwum Drewno.pl

W plenerze wezmą udział:

Maciej HellwigMaciej Hellwig


Maciej Hellwig
Urodzony w Poznaniu w roku 1968. Od najmłodszych lat przejawiał talenty manualne. Przygodę z drewnem rozpoczął mając lat 12 od uczęszczania na zajęcia z malarstwa, rysunku i rzeźby dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Zamek. Pod koniec lat 80-tych brał udział w wystawach malarstwa w Domu Kultury na os. Chrobrego i w II LO na ulicy Matejki. W roku 1988 kształcił się się jako wolny słuchacz w pracowni rysunku u prof. Józefa Drążkiewicza na UAP.

W roku 1998 na targach meblowych wystawił autorskie meble z pni drzew. Od wielu lat zajmuje się szeroko pojętą rzeźbą, renowacją, konserwacją i rekonstrukcją mebli zabytkowych, manufakturą i designem. Uczestnik wielu sympozjów, plenerów i konkursów rzeźbiarskich, podczs których jego prace są nagradzane i wyróżniane.

www.facebook.com/pages/meble-hellwig

Sławomir SmykSławomir Smyk

Sławomir Smyk
Urodził się w 1958r. w Dobrowodzie. Mieszka i pracuje w Kleszczelach na obrzeżach Puszczy Białowieskiej. Z zawodu jest leśnikiem, od dzieciństwa związanym z niepowtarzalną przyrodą i tradycjami regionu północno-wschodniej Polski. O swoich pracach mówi: „...Swoje rzeźbienie nazywam otwieraniem drewna. W sztuce nie interesuje mnie dosłowny realizm. Wolę metaforę, impresję, abstrakcję - formę, która jest znakiem duszy drzewa. Pochłania mnie problem płynnego ruchu w z natury statycznej bryle rzeźby...”

Prace Sławomira Smyka zostały nagrodzone i wyróżnione na wielu wystawach i konkursach. Znajdują się w zbiorach i kolekcjach znanych osób w kraju i zagranicą.
www.smyk-art.com

Łukasz TrusewiczŁukasz TrusewiczŁukasz Trusewicz
Absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (ASP). Jako artysta zajmuje się sztukami wizualnymi, zwłaszcza rzeźbą, sztuką akcji i sztuką performance. Uczestnik licznych wystaw i prezentacji,m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, w Galerii BWA w Bielsku Białej, Galerii Labirynt w Lublinie czy też w festiwali w Pekinie, Berlinie, Mińsku czy Lwowie. Założyciel i jeden z prowadzących Galerię Raczej w Poznaniu.

Łukasz Trusewicz jest jednym z założycieli Pracowni Łazarskej zajmującej się wykonywaniem zleceń z zakresu rzeźby oraz działaniami edukacyjnymi. Związani z Pracownią artyści mają na koncie wiele osiągnięć takich jak realizacja pomnika prezydenta Miasta Poznania Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, czy też przeprowadzenie Warsztatów Rzeźby w Drewnie nagrodzonych w konkursie Centrum Warte Poznania. Pracownia prowadzi kursy i warsztaty artystyczne z zakresu różnych technik rzeźbiarskich jak również z rysunku i malarstwa.

www.pracownia-lazarska.pl
trusewiczlukasz.wordpress.com/biocv/

Robert WyskielRobert Wyskiel

Robert Wyskiel
Mieszka i pracuje w Gdyni. Nie posiada wykształcenia artystycznego, jak sam mówi: „...jestem samoukiem, a z zawodu kucharzem...”. Parę lat temu odkrył pasję rzeźbienia, w której się spełnia. Jego ulubiona forma to rzeźby  monumentalne - plenerowe, często wykonywane na zamówienie. Uczestnik bardzo wielu plenerów. Jest żonaty i ma piątkę dzieci.

www.rzezbiarstwo.net


Sponsorzy Pleneru Rzeźbiarskiego:
- Lemarpol - Wózki Widłowe
- Miasto i Gmina Pobiedziska
- TRAK Wojciech Łabiński
- Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA - właściciel marki GLOBUS
- Wood-Mizer Industries.

Organizatorami Pleneru Rzeźbiarskiego są portal DREWNO.PL i Międzynarodowe Targi Poznańskie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA