/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
NOWOŚCI - WB2000, XC100, TIMBERY

Oferta nowych maszyn do obróbki drewna firmy Wood-Mizer

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2014-09-01


Wood-Mizer światowy lider produkcji maszyn do obróbki drewna prezentuje nowości w swojej ofercie. Pierwsze oficjalne odsłonięcie nastąpi na targach Drema w Poznaniu, gdzie jak co roku Wood-Mizer zaprezentuje szeroką gamę swoich produktów.

Trak WB2000 – pierwsza maszyna w ofercie Wood-Mizer Industries z szerokim brzeszczotemTrak WB2000 – pierwsza maszyna w ofercie Wood-Mizer Industries z szerokim brzeszczotemFot. Wood-Mizer

WB2000

Listę rozpoczyna WB2000 – pierwsza maszyna w ofercie Wood-Mizer Industries z szerokim brzeszczotem, idealna do obróbki kłód o dużych wymiarach.

Głowica tnąca tej maszyny standardowo wyposażona została w silnik elektryczny o mocy 22kW (opcjonalnie 30kW), a solidna konstrukcja ramy pozwala na obróbkę nawet najcięższych kłód. Brzeszczot o szerokości 90mm pracuje na pełnych kołach stalowych o średnicy 800mm.

Trak WB2000 wyposażony jest w centralny pulpit operatora z dotykowym ekranem i dwoma manipulatorami (joystickami) wielofunkcyjnymi umieszczonymi po obydwu stronach fotela operatora.
W celu jeszcze lepszej kontroli procesu cięcia, istnieje możliwość opcjonalnego zamontowania systemu kamer, dzięki któremu operator traka ma stały podgląd na ten proces.

Pulpit operatora standardowo wyposażony został w urządzenie do automatycznego ustawiania wysokości cięcia, umożliwiające szybkie pozycjonowanie głowicy tnącej.

WB2000 skonstruowana została do stacjonarnego przerobu kłód wielkogabarytowych, zarówno jako niezależne urządzenie, jak i jeden z elementów linii technologicznej.

Prześwit głowicy umożliwia cięcie kłody o średnicy 1m oraz do 90cm, przy cięciu kłody w połowie.

Konstrukcja ramy traka umożliwia załadunek kłód o ciężarze aż do 6 ton.
Zostało ono wyposażone w następujące podzespoły hydrauliczne, ułatwiające manipulację kłodą:

  • łańcuchowy obracak kłody,
  • hydrauliczna rolka obrotowa, która pozwala na szybkie ustawienie kłody w odpowiedniej pozycji do cięcia,
  • dwukierunkowe dociski kłody - obustronnie utrzymują kłodę w jednej pozycji podczas cięcia,
  • hydrauliczny docisk kłody, który przeznaczony jest do unieruchamiania kłody podczas cięcia.

Trak WB2000 będzie oferowany w dwóch konfiguracjach ramy, rozmiar S z długością cięcia 5.2m oraz rozmiar M z długością cięcia 8.2m.

Pilarka tarczowa do poprzecznego przecinania desek XC100Pilarka tarczowa do poprzecznego przecinania desek XC100Fot. Wood-Mizer

XC100

Kolejną nowością jest pilarka tarczowa do poprzecznego przecinania desek XC100. Urządzenie może pracować samodzielnie lub w linii z innymi urządzeniami (np. z obrzynarką).

W pilarce zamontowano piłę tarczową o średnicy 400mm, napędzaną silnikiem elektrycznym o mocy 4kW.
Za pomocą pilarki XC100 możemy przecinać elementy o maksymalnej szerokości 200 mm i wysokości 60 mm lub kantówek o wymiarach 100 mm x 100 mm, jeżeli są one ustawione w centralnej części wysuwu piły.

Pilarka XC100 spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa zgodne z certyfikatem CE. Dla komfortu obsługi, piła tarczowa uruchamiana jest pedałem nożnym, pozostawiając wolne ręce operatorowi. Konstrukcja obudowy piły tarczowej umożliwia bez­pieczną obserwację procesu cięcia. Do obudowy możemy szybko podłączyć rurę odciągu trocin.

XC100 posiada solidną konstrukcję, z dodatkowymi stołami do podawania i odbioru materiału, a po ich szybkim złożeniu, bardzo łatwo można w/w urządzenie przetransportować na jednej palecie.

Timbery - nowa marka traków do cięcia drewna oferowana przez firmę Wood-MizerTimbery - nowa marka traków do cięcia drewna oferowana przez firmę Wood-MizerFot. Wood-Mizer

Timbery

Maszyny Timbery to nowa marka traków do cięcia drewna oferowana przez firmę Wood-Mizer.

Model M100 posiada prostą konstrukcję ramy oraz ręcznie regulowany posuw głowicy. Lekka konstrukcja głowicy i segmentów umożliwia łatwy demontaż w celu transportu lub przechowywania maszyny.

Maszyny Timbery dostępne są w dwóch opcjach z silnikiem elektrycznym 4kW i spalinowym 9KM.

Maszynę tę charakteryzuje prostota obsługi. Wszystkie czynności związane z załadunkiem, obrotem i mocowaniem kłody na łożu traka wykonywane są manualnie.

Maksymalna średnica obrabianej kłody wynosi 550 mm a długość kłody uzależniona jest od konfiguracji segmentów łoża, np. dla 3 segmentów łoża jest to długość 4,60 m.

W maszynie zastosowano koła prowadzące z paskami. Zalecamy stosowanie brzeszczotów Timbery o szerokości 32 mm i długości 335 cm. Brzeszczoty Timbery dostępne do w/w traka występują w trzech grubościach: 0,9 mm lub 1,00 mm lub 1,07 m.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz