/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Targi Warsaw Build już niebawem - zostały trzy tygodnie

Autor:
Źródło: Warszawa EXPO XXI
Data: 2014-08-28


Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od ważnego wydarzenia w branży budowlanej. Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Do udziału zaproszeni są wszyscy specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz.

Znaczenie betonu towarowego, zastosowanie szyb zespolonych w budownictwie i architekturze, akustyka w budownictwie, Ogólnopolski Piknik Montażystów – to tylko niektóre z pozycji programu wydarzeń towarzyszących. Poza licznymi wykładami, konferencjami i prelekcjami, dodatkową atrakcją będą konkursy, dyskusje, punkty konsultacyjne oraz warsztaty z fachowcami.

Beton towarowy w budownictwie
Wysoka wytrzymałość, elastyczność, korzystna cena – to te czynniki często decydują o popularności betonu towarowego. Jest on jednym z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Co więcej, ze względu na uniwersalność i plastyczność, możliwości jego wykorzystania ograniczone są jedynie przez wyobraźnię projektanta.

O znaczeniu betonu towarowego w budownictwie rozmawiać będą specjaliści podczas panelu dyskusyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Debata odbędzie się pierwszego dnia targów – 18 września 2014.

Szerokie zastosowanie szyb zespolonych
Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez szyb zespolonych. Między innymi to dzięki nim zapewniony jest komfort termiczny i akustyczny pomieszczeń, w których przebywamy. Zapewnienie podstawowych parametrów powinno być potwierdzone badaniami zgodnie z metodyką opisaną w przedmiotowych normach. Istotną sprawę stanowi jakość wykonania szyb zespolonych, wpływająca zarówno na walory estetyczne, jak i użytkowe obiektu budowlanego.

Podczas prelekcji przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentują podstawowe właściwości szyb zespolonych, metodykę badania oraz wymagania dotyczące ich jakości. Uczestnicy forum targowego poznają również najczęściej występujące wady w szybach zespolonych.

Pomyśl o akustyce – fachowcy dla fachowców
Na komfort użytkowania budynku w znacznym stopniu ma wpływ dobra akustyka – niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, czy o budynku mieszkalnym.  Warto zatem  pomyśleć o komforcie akustycznym już na etapie wyboru materiałów budowlanych. O tym, jaki związek istnieje między materiałami zastosowanymi do wzniesienia budynku a uzyskaną w nim akustyką, specjaliści Stowarzyszenia „Białe Murowanie” opowiedzą drugiego dnia targów, czyli 19. września – do wysłuchania prelekcji zaproszeni są wszyscy profesjonaliści z branży budownictwa.

Setki branżowców w jednym miejscu
Ogólnopolski Piknik Montażystów co roku gromadzi setki profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i montażem wyrobów stolarki budowlanej, takich jak okna, drzwi, rolety, bramy czy fasady. Uczestnicy mają również możliwość wzięcia udziału w pokazach montażu, wykładach i konsultacjach specjalistów ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a także do spotkania z „kolegami po fachu” i przeanalizowania bieżących problemów branżowych.

Diamenty Stolarki – dobry design drzwi i okien
Organizator targów ogłosił konkurs wzorniczy na wyroby stolarki budowlanej. Nabór zgłoszeń prowadzi współorganizator Konkursu – magazyn Forum Branżowe. Najlepsza w każdej kategorii firma będzie miała możliwość opublikowania artykułu na łamach pisma.

Swoje produkty do konkursu zgłosiły już takie firmy jak KRISPOL, Oknoplast, POL-SKONE, GERDA czy FAKRO – dwie ostatnie postanowiły również wystąpić na targach jako wystawcy.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas targów, po zakończeniu Konkursu – w dniu 20 września. Zwycięzcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego wyrobu na forum. Co więcej, ich produkt zostanie odznaczony tytułem Diamentu Stolarki targów Warsaw Build.

Będzie się działo!
Wrześniowe targi to okazja do spotkania z wieloma branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące budownictwa energooszczędnego w Polsce i szans dla polskiego sektora budowlanego na Wschodzie, a także prelekcje poruszające tematykę konkurencji na rynku międzynarodowym, atrakcyjności rynków Zachodnich dla Polski, czy możliwości inwestycyjnych na Mazowszu.

Poza tematami budowlanymi i ekonomicznymi, podczas targów poruszone zostaną również kwestie architektury, urbanistyki i aranżacji wnętrz.

Na targi oraz wydarzenia towarzyszące obowiązuje wstęp wolny!
Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/

Więcej o tragach: http://warsawbuild.pl/


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA