/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KADRY

Jorgen Laursen nowym dyrektorem fabryki VELUX w Namysłowie

VELUX

Autor:
Źródło: VELUX
Data: 2014-08-28


Zmiany kadrowe w fabryce VELUX w Namysłowie. 1 września 2014 roku stanowisko dyrektora fabryki obejmie Jorgen Laursen. Zastąpi on Artura Wołoszyna, który sprawował tę funkcję od 2008 roku. Dziś odbyło się spotkanie, podczas którego pracownicy mieli okazję poznać nowego przełożonego. Fabryka okien i okuć VELUX jest jedną z największych inwestycji w województwie opolskim.

Fabryka okien dachowych w NamysłowieFabryka okien dachowych w NamysłowieFot. Velux

Jorgen Laursen, który zastąpi dotychczasowego dyrektora Artura Wołoszyna, jest z pochodzenia Duńczykiem. Pracuje dla firmy VELUX już od dwudziestu dwóch lat, z czego dziewięć w Danii, sześć w Chinach, a ostatnich siedem w Słowacji, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego. Laursen ukończył studia MBA w Henley Business School. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

-Jednym z moich pierwszych zadań będzie znalezienie odpowiedniego następcy - wciąż zależy nam na tym, by zarząd w fabryce w Namysłowie był lokalny. Moim głównym celem jest stały rozwój fabryki i utrzymanie jej wyników na tym samym albo nawet wyższym poziomie. Wierzę, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników, którzy są siłą tego zakładu. Zależy mi na budowaniu dobrych relacji z pracownikami oraz społecznością lokalną - mówi Jorgen Laursen, nowy dyrektor fabryki VELUX w Namysłowie.

Artur Wołoszyn objął stanowisko dyrektora fabryki w Namysłowie w 2008 roku. Jak wyjaśnia, decyzja o rozstaniu z grupą VELUX była jego osobistym wyborem. -Byłem dyrektorem fabryki w Namysłowie przez siedem lat. Były to lata dynamicznego rozwoju firmy. Było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy zarówno na gruncie fabrycznym, jak i z lokalną społecznością.  Teraz czekają mnie nowe wyzwania, poza Grupą VELUX – wyjaśnił.

W zeszłym roku fabryka w Namysłowie obchodziła swoje dziesięciolecie. W 2012 roku została poddana gruntownej modernizacji oraz znacznie ją rozbudowano. Uruchomiono produkcję Nowej Generacji okien VELUX. Wzrosło również zatrudnienie. Obecnie w fabryce pracuje około 770 osób, z których większość pochodzi z Namysłowa.

Na terenie namysłowskiej fabryki okien znajduje się dziewięć hal produkcyjno-magazynowych, w których wytwarzane są okna drewniano-poliuretanowe oraz kołnierze aluminiowe. Mieści się tu również centrum dystrybucji okien VELUX na rynek polski i europejski. Zakład zajmuje łącznie powierzchnię 61 tysięcy metrów kwadratowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA