/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowa wersja portalu Drewno.pl

Drewno.pl

Autor: pks
Źródło: Drewno.pl
Data: 2014-08-21


Portal Drewno.pl udostępnił użytkownikom nową wersję serwisu. Zmiana dotyczy zarówno warstwy wizualnej, jak i układu serwisu.

Nowa wersja portalu Drewno.plNowa wersja portalu Drewno.plFot. Drewno.pl

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą strony głównej portalu. Użytkowników wita nowe menu, które wpływa na sposób nawigacji w serwisie, a sama strona główna stała się bardziej przejrzysta. 

-Mamy nadzieję, że ewolucja serwisu spotka się z pozytywnym odbiorem naszych użytkowników, tym bardziej, że kierunek zmian został w dużej mierze wyznaczony na podstawie ich opinii - mówi Dominik Jabłoński, redaktor naczelny portalu Drewno.pl 

Problemem w Drewno.pl, podobnie jak w innych dużych serwisach internetowych, jest duża ilość informacji o różnorodnej tematyce. Trudnością w tym przypadku jest takie wyeksponowanie zawartości, aby każdy mógł szybko znaleźć te, które go interesują. -Mamy dwie główne grupy użytkowników: biznesową oraz użytkowników indywidualnych - nabywców wyrobów z drewna. Obie te grupy szukają u nas informacji, ale każda z nich ma inne oczekiwnia. Dlatego postanowiliśmy podzielić menu na pięć głównych kategorii "Leśnictwo", "Przemysł", "Edukacja" skierowane do użytkowników związanych lub chcących się związać z branżą zawodowo oraz "Dom i ogród" i "Sztuka" dla tych, którzy szukają informacji, czy inspiracji na temat wykorzystania drewna. Każda główna kategoria zawiera odnośniki do artykułów i narzędzi z nimi związanych - wyjaśnia Jabłoński. -Oczywiście nie jest to sztywny podział, mamy nadzieję, że każdy z naszych użytkowników znajdzie swoją "ścieżkę" korzystania z naszego portalu.

Zmiany w Drewno.pl obejmują "oczyszczenie" strony głównej i wyeksponowanie poszczególnych treści. Podobny zabieg spotkał listy artykułów w kategoriach tematycznych. Odświeżone zostało również Forum dyskusyjne i Katalog maszyn do drewna. Strony te stały się przez to dużo bardziej przejrzyste i czytelne. W najbliższym czasie użytkownikom zaoferowana zostanie również nowa wersja Giełdy Ogłoszeń i Katalogu Firm. -Te dwa elementy portalu są ze sobą mocno powiązane i wymagają szczególnej uwagi. Ich mechanizmy działania zostaną uproszczone, przez co mamy nadzieję zwiększy się skuteczność zamieszczanych w nich ofert - informuje Jabłoński.

Ostatnia wersja serwisu działała ponad 5 lat. Przy tempie zmian jakie następują w technologiach internetowych to bardzo długo. W tym czasie na rynku zadomowił się m.in. internet mobilny. Jeszcze dwa lata temu użytkownicy portalu Drewno.pl korzystający z urządzeń przenośnych dokonywali poniżej 3% wizyt, obecnie jest to ponad 12%. -Zawsze dbaliśmy o to, aby nasze strony poprawnie działały na wszystkich urządzeniach jednak nigdy nie stworzyliśmy specjalnej strony na urządzenia mobilne - moim zdaniem tworzenie specjalnych, mobilnych wersji strony to ślepa uliczka - mówi Dominik Jabłoński. -Mniej więcej rok temu zaczęły klarować się standardy tzw. stron responsywnych, czyli takich, które dostosowują swój układ do wielkości ekranu, na którym są wyświetlane. Po zakończeniu modyfikacji strony Drewno.pl będą również w pełni responsywne. - dodaje

 

***

DREWNO.PL to najstarszy i najpopularniejszy polski serwis internetowy branży drzewnej. Swoją działalność rozpoczął w 1998r. Codziennie aktualizowany, dostarcza bieżące informacje związane z szeroko pojętym rynkiem drewna w Polsce i na świecie. Każdego dnia strony DREWNO.PL odwiedza kilka tysięcy użytkowników korzystających z naszych usług i szukających informacji związanych z drewnem. W pierwszej połowie br. portal odnotował ponad 700 tys. wizyt.

Nowa wersja portalu Drewno.pl (Zdjęcia: 8)

Nowa wersja portalu Drewno.plPortal Drewno.pl w 1998r.Wygląd strony głównej w 2000r.Zmiana wyglądu w 2001r.Lifting serwisu z 2003r.  Nowa wersja portalu z 2004r.Wygląd portalu z roku 2009Najnowsza wersja portalu - sierpień 2014r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

moje konto

witam jak wejść na moje oferty kupna i sprzedaży

ernesto [1]Odpowiedz na ten komentarz2014-08-21 07:17:54

Zgłoś nadużycie

ogłoszenia

Menu giełdy zostało przeniesione na prawą stronę serwisu po kliknięciu na górnym pasku w ogłoszenia - wymagane jest zalogowanie się w portalu Drewno.pl

kamil - drewno.pl [3]Odpowiedz na ten komentarz2014-08-21 07:54:15

Zgłoś nadużycie

Prośba o opinie i zgłaszanie błędów w działaniu serwisu

W związku z prowadzonymi pracami związanymi ze zmianami w portalu Drewno.pl będziemy wdzięczni za zgłaszanie błędów w działaniu serwisu (np. błędne lub niedziałające linki, przesunięte grafiki i inne).

Z chęcią zapoznamy się również z wszelkimi opiniami na temat zmian zachodzących w naszym portalu.

Dominik Jabłoński [428]Odpowiedz na ten komentarz2014-08-21 18:32:01

Zgłoś nadużycie

Nowa wersja portalu ? [1]

Gratuluję nowy układ jest bardzo czytelny, podoba mi się . pozdrawiam..

Zbigniew Gęsiński [8]Odpowiedz na ten komentarz2014-10-05 19:09:47

Zgłoś nadużycie

Dziekujemy za opinię

i tez pozdrawiamy

kamil - drewno.pl [3]Odpowiedz na ten komentarz2014-10-10 14:22:26

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz