/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
KAM wygrywa z potentatem

Black Red White wycofa z rynku kuchnię Family Line

Spółka Meblowa KAM

Autor: oprac. dja
Źródło: Spółka Meblowa KAM
Data: 2014-08-19


Spółka Meblowa KAM poinformowała o zawarciu ugody z Black Red White. Przed sądem w Warszawie KAM domagała się zakazania firmie BRW naruszania praw do zastrzeżonego wzoru frontów meblowych zintegrowanych z uchwytem.

Po lewej front meblowy Olivia spółki KAM, po prawej Pesen od Black Red WhitePo lewej front meblowy Olivia spółki KAM, po prawej Pesen od Black Red WhiteFot. KAM / Black Red White

"W związku toczącymi się pomiędzy stronami sporem sądowym doszły do porozumienia, w ramach którego "Black Red White" SA zaprzestanie z dniem 31 sierpnia 2014 roku produkcji, reklamy, oferowania o wszelkiej sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej mebli Family Line Pessen o dotychczasowym wzorze" - czytamy w oświadczeniu w sprawie zawartej ugody wydanym przez Spółkę Meblową KAM.

Problem łamania praw autorskich do wzorów mebli to temat często podnoszony przez ich wytwórców. Z reguły jednak to większe firmy wskazują na mniejszych konkurentów jako sprawców taich praktyk. W tej sprawie mamy do czynienia z sytuacją odwrotną.

Spółka Meblowa KAM odpowiedni wzór autorski frontów meblowych Olivia wykonywanych z płyt drewnopochodnych o różnej grubości i zintegrowanych ze specjalnym uchwytem zastrzegła w 2012 roku w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante (Hiszpania). 

W grudnia 2013r. do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew, w którym KAM domagała się zakazania firmie BRW naruszania praw do zastrzeżonego wzoru frontów meblowych zintegrowanych z uchwytem. Black Red White nie zgadza się z zarzutami i w odpowiedzi na pozew stwierdza, że "nie zasługuje on na uwzględnienie, bo pozwany nie narusza i nie naruszał praw z rejestracji wzoru powódki a ponadto wzór powódki nie zasługuje na ochronę i winien być unieważniony." 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz