/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREMA 2014

Fabryki Mebli na Żywo wyprodukują meble nagrodzone w konkursach

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. dja
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2014-08-11


Stałym punktem programu Targów DREMA stały się pokazy pracy maszyn i urządzeń realizowane najpierw w ramach Fabryki mebli na Żywo, do której dołączyła realizowana w podobnej formule Polska Fabryka Mebli. W tym roku działające podczas targów "fabryki" wyprodukują meble nagrodzone w konkursach „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo” oraz "Mebel marzeń 2014".

Fabryka Mebli na Żywo

Fabryka Mebli na Żywo to projekt, który z powodzeniem działa podczas targów DREMA od wielu lat. W tym roku podczas pokazów wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo”. Konkurs skierowany był do studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorem konkursu była Katedra Meblarstwa WTD pod patronatem Dziekana Wydziału Technologii Drewna oraz targi DREMA.

Produkt: systemowy stolik konferencyjny
Wybrany do produkcji mebel jest nietypowym stołem konferencyjnym, który może również stanowić element większej konstrukcji. Jego projekt oparty jest o strukturę „plastra miodu”, dzięki sześciokątnemu blatowi daje się łączyć w nieskończoność, tworząc dopasowaną do potrzeb przestrzeń.

Fabryka Mebli na Żywo przez wszystkie dni trwania targów prezentować będzie elastyczną linię do produkcji mebla, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz maszyn. W łączniku pawilonów 5 i 5A zobaczymy wszystkie operacje technologiczne występujące w procesie wytwarzania stolika konferencyjnego.

Systemowy stolik konferencyjny będzie produkowany przez Fabrykę Mebli na ŻywoSystemowy stolik konferencyjny będzie produkowany przez Fabrykę Mebli na ŻywoFot. MTPPolska Fabryka Mebli

Stowarzyszenie Producentów Maszyn Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Kurierem Drzewnym oraz Wydawnictwem Biznes Meble.pl zapraszają do odwiedzenia na tegorocznych targach DREMA pracującej na żywo fabryki mebli. Fabryka zlokalizowana zostanie w Pawilonie 5, w samym sercu ekspozycji targowej. Tegoroczna Polska Fabryka Mebli pozwoli zaprezentować możliwości polskich producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna, zrzeszonych w Stowarzyszeniu DROMA, w zakresie kompleksowych rozwiązań wyposażenia technologicznego dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora drzewnego i meblarskiego.


Polska Fabryka Mebli wyprodukuje "Mebel marzeń 2014"

„Mebel marzeń 2014” to unikatowa inicjatywa miesięcznika „BIZNES meble.pl” i grupy meble.pl. Zaczęła się od konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2014”, adresowanego do dzieci i młodzieży. Dziesięć nagrodzonych prac małych artystów stało się inspiracją dla młodych projektantów, w tym studentów, absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorów, którzy wzięli udział w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2014”. Nagrodzone projekty młodych projektantów oraz prace plastyczne dzieci pokazane zostały na wystawie podczas targów Meble Polska 2014.

Polska Fabryka Mebli wyprodukuje meble ŁowiczekPolska Fabryka Mebli wyprodukuje meble ŁowiczekFot. MTP

Wśród nich znalazł się projekt "Łowiczek" - mebel dla dziecka powiązany z kulturą regionalną, który tworzy przyjazne miejsce do nauki i zabawy. Właśnie ten mebel zostanie wyprodukowany poddczas pokazów Polskiej Fabryki Mebli na targach DREMA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz