DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Polscy podwykonawcy w branży drzewnej - Oferta dla przedsiębiorstw

Euro Info Centrum

Autor:
Źródło: Euro Info Centrum
Data: 2000-08-29


Euro Info Centrum przy Stowarzyszeniu Promocji Przedsiębiorczości w Rzeszowie realizuje projekt o nazwie "Polscy podwykonawcy w branży drzewnej".

Partnerami projektu są :

  • Euro Info Centrum w Danii,
  • Euro Info Centrum w Anglii,
  • Izba Handlowa w Finlandii.

 

Projekt skierowany jest do firm z wymienionych krajów, reprezentujących branżę drzewną. Bezpośrednim jego celem jest przeniesienie przez wybrane firmy zagraniczne, części swojej produkcji do Polski.

Fazy realizacji projektu
Zadaniem Centrum Euro Info będzie znalezienie polskich firm, które będą w stanie przejąć część produkcji przedsiębiorstw zachodnich. Cały projekt składa się z następujących faz:

  • przygotowanie analizy sektora drzewnego w Polsce (Market Study POLAND)
  • wybranie po 20 firm z Danii, Anglii i Finlandii chętnych do współpracy z polskimi podwykonawcami
  • znalezienie polskich firm zainteresowanych przejęciem części produkcji tych przedsiębiorstw
  • opracowanie katalogu polskich firm z branży drzewnej (w formie papierowej i elektronicznej). Katalog ten będzie wydany w kilku wersjach językowych i zamieszczony na stronie www
  • zorganizowanie spotkań przedsiębiorców z wymienionych krajów z potencjalnymi polskimi podwykonawcami
  • doprowadzenie do podpisania umów o współpracy pomiędzy firmami
  • monitorowanie rezultatów wynikających ze współpracy.

Centrum Euro Info posiada specjalnie przygotowane formularze dla firm zainteresowanych udziałem w tym projekcie. Każda ze zgłoszonych firm będzie oceniana i kwalifikowana przez partnerów projektu.

Korzyści dla firm
Dla zachodnich przedsiębiorców najważniejszą korzyścią wynikającą z udziału w projekcie jest zmniejszenie kosztów produkcji. Dla polskich firm udział w projekcie stanowi możliwość nawiązania kontaktu i podpisania umowy na produkcję lub też usługę dla partnera zagranicznego. Dodatkową korzyścią będzie promocja uczestników projektu poprzez dystrybucję katalogu z ofertami współpracy.

Polska firma, która jest zainteresowana udziałem w projekcie powinna posiadać kilkuletnie doświadczenie, zapewnić dobrą jakość oferowanych produktów, znać podstawowe zasady obowiązujące w handlu międzynarodowym.

Polskie firmy z branży drzewnej, meblarskiej i pokrewnych mogą zgłaszać swój udział w projekcie do 15 września).br.

POLSCY PODWYKONAWCY W BRANŻY DRZEWNEJ
OFERTA DLA PRZEDSIĘBIORSTW

Nazwa firmy Opis działalności Oczekiwana współpraca

 

Lapicea Oy
Firma zatrudniająca 10 osób, założona w 1996 roku. Produkuje meble, głównie: krzesła, stoły, ławy. Eksportuje swoje wyroby do Szwecji, Holandii i Belgii. Udział eksportu wynosi ok. 30%. Poszukuje partnera, który będzie produkował elementy do krzeseł według przedstawionych wzorów, głównie z drewna sosnowego.
Polska firma powinna mieć 5-6 letnie doświadczenie, wykwalifikowanych pracowników, drewno sosnowe o maksymalnej wilgotności 8%.

 

Brdr. Furbo A/S
Firma zatrudniająca 55 pracowników, założona w 1968 roku. Specjalizuje się w produkcji kompletów meblowych oraz na zamówienie m.i. stoły do jadalni, regały na książki, kredensy itp. Od partnera polskiego oczekuje współpracy w zakresie produkcji gotowych wyrobów lub elementów. Gotowe wyroby powinny być wykonane ze sklejki z elementami drewnianymi wykonanymi z drewna bukowego, wiśniowego i klonowego.

 

Damkjaer Traeindustri A/S
Firma zatrudniająca 30 osób, założona w 1990 roku. Produkuje stoły bukowe z blatami lipowymi, jesionowymi, klonowymi. Produkuje także meble kuchenne i łazienkowe na zamówienie. Główne kraje eksportu to: Norwegia, Szwecja, Anglia, Niemcy. Wielkość eksportu - ok. 10% Poszukuje kontaktu z firmą polską, która ma kilkuletnie doświadczenie w produkcji mebli (min 5 lat). Podwykonwaca będzie zajmował się produkcją blatów do stołów z drewna bukowego, dębowego, wiśniowego, klonowego i jesionowego o dopuszczalnej wilgotności 7-9%.

 

Dolle A/S (Metal)
Firma zatrudniająca 95 pracowników, założona w 1982 roku. Produkuje różnego rodzaju schody (np. spiralne), drabinki itd. Eksportuje głównie do krajów skandynawskich, udział eksportu - ok. 90%. Poszukuje podwykonawcy elementów metalowych używanych do łączenia schodów. Elementy te powinny być galwanizowane i malowane zgodnie z wymaganiami firmy.

 

Dolle A/S (wood)
Jak wyżej Poszukuje podwykonawcy specjalizującego się w produkcji różnego typu schodów drewnianych oraz elementów wykonanych z drewna sosnowego i bukowego.

 

HIRVISET OY
Firma zatrudniająca 40 pracowników, założona w 1978 roku. Specjalizuje się w produkcji mebli do sypialni z drewna sosnowego, głównie: łóżka jednoosobowe, dwuosobowe, koje, itp. Poszukuje partnera do produkcji sosnowych elementów różnego rodzaju łóżek. Wilgotność drewna - max 10%.

 

Soren Laursen Polstermobefabrik ApS
Firma zatrudniająca 23 pracowników, założona w 1950 roku. Produkuje tapicerowane meble, głównie krzesła i sofy. Poszukuje partnera do współpracy w zakresie: produkcji ram drewnianych do krzeseł i sof, obszywania materiałem ram krzeseł i sof.

 

Sikeborg Stigefabrik A/S
Firma zatrudniająca 15 pracowników, założona w 1948 roku. Produkuje drabiny, drabinki do używania na zewnątrz, stojaki na reklamy. Poszukuje wykonawcy drewnianych elementów do drabin, stojaków według wzorów producenta.

 

Silkeborg Stigefabrik A/S
Firma specjalizuje się w produkcji drabin zewnętrznych, stolików i stojaków Poszukuje producenta sosnowych elementów do drabin. Firma dostarczy niezbędną dokumentację oraz przeszkoli pracowników. Możliwości produkcyjne firmy od 2 do 4 tys. godzin roboczych na miesiąc.

 

Oy EFICOM Ltd / Selka-Line Oy
Firma zajmuje się pośrednictwem w zakupie drewna, elementów z drewna bukowego z rajów Europy środkowo-Wschodniej dla producentów mebli w Finlandii. Poszukuje dostawców elementów drewnianych bukowych, parkietów, drewna do wyrobu mebli.

 

JOSADOOR Oy
Firma produkuje drzwi do mebli kuchennych, kredensów, mebli łazienkowych. Produkuje także półki do kuchni. Oświetlenie wkomponowane w meble (punktowe). Poszukuje dostawców: tarcicy i półfabrykatów bukowych, płyt klejonych, MDF, drzwi wykonanych z MDF oraz elementów wykończeniowych do mebli kuchennych (uchwyty, gałki do otwierania szafek itp.).

 

Kaiseri WOOD Oy
Firma produkuje meble do sypialni (łóżka) oraz krzesła i stoły do jadalni. Elementy do mebli wykonywane są przez podwykonawców. Poszukuje podwykonawcy w zakresie produkcji elementów z sosny i buka: do stołów i łóżek oraz krzeseł. Produkowane wyroby będą zamawiane w ilościach od 500 sztuk.

 

Oy Lindell Components Ab
Produkcja drzwi do mebli ok. 500.000 sztuk na rok (drzwi do kuchni i do mebli kuchennych).
Elementy drewniane ok. 1.000.000 sztuk/rok (fronty szuflad, fronty kuchenne, blaty do stołów, półki, etc.)
Wszystkie te elementy produkowane z drewna sosnowego.
Poszukuje dostawców laminowanych paneli sosnowych, profili drewnianych i innych elementów wyprodukowanych na zamówienie z drewna sosnowego.

 

PELTOLA OY
Produkcja mebli łazienkowych Poszukuje dostawców półfabrykatów z drewna bukowego, dębowego i brzozowego o wilgotności 8%. Nawiąże współpracę z firmami produkującymi gotowe produkty na rynek fiński oraz elementy drewniane, fornir.

 

PUUHUONE ARS OY
Produkcja drewnianych fasad i konstrukcji drewnianych używanych do dekoracji fasad szpitali, banków, hoteli, przedszkoli i innych budynków; meble kuchenne i łazienkowe na specjalne zamówienia dla klientów prywatnych i instytucji itp. Poszukuje dostawców elementów do mebli kuchennych oraz drewnianych wyrobów związanych z ogrodem. Poszukuje partnera, który będzie mógł produkować duże serie wyrobów oraz będzie dostarczał wyroby w uzgodnionych terminach.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz