/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Podłogi drewniane

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach

Autor:
Źródło: Wordsmith PR
Data: 2014-08-07


Wybierając drewnianą podłogę doceniamy jej naturalne walory, ale liczymy także na długoletnie użytkowanie. Autorska linia Linea firmy Jawor-Parkiet to połączenie nowoczesnego wzornictwa i funkcjonalności. Podłoga ta swój oryginalny wygląd i właściwości zawdzięcza unikalnej budowie – czyli jedenastu wąskim, ułożonym równolegle elementom drewna jesionu lub dębu.

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachFot. Jawor-Parkiet

Deszczułki o szerokości 6,5 mm układają się w niepowtarzalne wzory, nadając wnętrzom wyrazistego charakteru. Taka budowa podłogi to jednak nie tylko ciekawe wzornictwo, ale także wyjątkowa wytrzymałość oraz dodatkowe zabezpieczenie przed paczeniem i rozsychaniem powierzchni.

Wśród produktów z linii Linea znajdziemy zarówno podłogi w jasnej słomkowej kolorystyce, jak i ciemniejsze – złociste, koniakowe aż po niemal czarne. Na szczególną uwagę zasługują Fertig Deska Jesion Linea Bursztyn i Jesion Linea Koniak. Deski te poddawane są specjalistycznej obróbce termicznej, pod której wpływem naturalny kolor jesionu przeistacza się w głęboką czekoladową barwę zbliżoną do drewna egzotycznego. Co ważne, proces termowania drewna w bardzo wysokiej temperaturze wpływa pozytywnie na właściwości fizykochemiczne podłogi. Produkt staje się znacznie odporniejszy na wilgoć i działanie grzybów, wzrasta jego stabilność i zmniejsza się jego nasiąkliwość. Dzięki tym właściwościom Linea Bursztyn i Koniak doskonale sprawdzą się we wnętrzach wymagających i szczególnie eksploatowanych oraz narażonych na wilgoć pomieszczeniach.

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachFot. Jawor-Parkiet

Podłogi z serii Linea jak większość produktów Jawor-Parkiet przeznaczone są do stosowania na ogrzewaniu podłogowym dzięki dwuwarstwowej konstrukcji. Wyjątkowo gruba, bo aż 4 lub 6 mm warstwa użytkowa, pozwala na kilkukrotne cyklinowanie w trakcie użytkowania. Wykończenie podłogi to indywidualny wybór każdego klienta – parkiet i deski mogą zostać poddane procesowi szczotkowania oraz fazowania, dwu lub czterostronnego. Powierzchnia podłogi zostaje zabezpieczona siedmioma warstwami lakieru UV lub trzema naturalnego olejowosku jeszcze na etapie produkcji, dlatego można ją użytkować niemal zaraz po montażu.

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachFot. Jawor-Parkiet

Seria Linea doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Niespotykana budowa oraz zróżnicowanie kolorystyczne dają możliwość stworzenia wnętrza o indywidualnym charakterze. W trakcie użytkowania z pewnością docenimy także ich funkcjonalność – większą odporność i możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Każdy, kto ceni sobie trwałość i elegancję połączoną z intrygującą egzotyką, zapewne zachwyci się linią podłóg Linea.

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach (Zdjęcia: 8)

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkachLinea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA