/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Płyty drewnopochodne

Kronospan inwestuje w Strzelcach Opolskich

PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: PAP
Data: 2014-08-06


Kronospan buduje w Strzelcach Opolskich linię produkcji płyt OSB. W nowym zakładzie powstanie ponad 200 miejsc pracy.

Kronospan buduje fabrykę płyt OSB w Strzelcach OpolskichKronospan buduje fabrykę płyt OSB w Strzelcach OpolskichFot. Kronospan

Nowa hala produkcyjna stanie na terenie po byłej cementowni w Strzelcach Opolskich, tuż obok istniejących już od kilku lat hal Kronospanu. Inwestycja już się rozpoczęła, a planowany termin jej zakończenia to koniec lipca 2015 roku.

Powstający obiekt będzie miał 3,5ha powierzchni. Spółka Kronospan OSB zainstaluje tu ciąg do produkcji płyt wiórowych orientowanych o udoskonalonej jakości powierzchni w innowacyjnej technologii. Wartość inwestycji szacowana jest na 432 mln zł. Kronospan otrzymał dofinansowanie projektu w kwocie blisko 125,5 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc podkreślił w rozmowie z PAP, że to druga inwestycja Kronospanu w tej gminie. W pierwszej produkowane są panele podłogowe. Zdaniem Goca, tak duże przedsięwzięcie oznacza, że oprócz miejsc pracy w samej firmie, powstaną kolejne - w jej otoczeniu; według samorządowca, może to być nawet kilkaset.

-Mamy specjalne zachęty dla inwestorów, np. uchwały, które pozwalają zwalniać ich z podatku. Od momentu zakończenia inwestycji przedsiębiorstwa mają u nas całkowite zwolnienie z podatku przez 2,5 roku. Wiemy, że na początku firmom jest najciężej, dlatego robimy wiele, by "na dzień dobry" u nas miały jak najlżej - powiedział Goc.

Rzeczniczka Kronospanu Sylwia Pawlina podała PAP, że proces rekrutacyjny do nowego zakładu już się zaczął. -Na bieżąco poszukujemy osób zarówno do sprzedaży, produkcji, jak i do utrzymania ruchu - poinformowała.

Firma Kronospan to producent wyrobów drewnopochodnych oraz wykończeniowych. Produkuje np. płyty wiórowe, MDF i OSB. W 2007r. koncern kupił w Strzelcach Opolskich ponad 60 hektarów gruntów, które zostały włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, i zbudował na nich fabrykę w której produkowane są m.in. laminowane panele podłogowe.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz