/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IDEON: Wyrok sądu w sprawie Projektu Komi

Autor: oprac.dja
Źródło: Ideon
Data: 2014-08-06


Ideon SA (dawniej Centrozap) poinformował o wyroku Sądu Arbitrażowego Republiki Komi w Syktywkarze (Rosja), w sprawie związanej z Projektem Komi.

Częścią projektu Komi była zrealizowana budowa budynku hotelowego dla pracowników.Częścią projektu Komi była zrealizowana budowa budynku hotelowego dla pracowników.Fot. Ideon

W sprawie wytoczonej przez austriacką spółkę WoodinterKom GmbH (podmiot zależny od Ideon SA) przeciwko Holdingowej Kompanii CentroStrojKom, o płatność ok. 11 mln euro, Sąd Arbitrażowy wydał 28 lipca br. wyrok korzystny dla spółki.

Zgodnie z wyrokiem Centrostrojkom ma zapłacić na rzecz Woodinterkom całą należną kwotę z tytułu zapłaty za spółkę CentroWoodKom - która była realizatorem "Pprojektu Komi". Pełnomocnicy spółki wystąpili o nadanie klauzuli wykonalności. Wyrok uprawomocni się po 30 dniach.

Historia Projektu Komi sięga 2008r. kiedy spółka Centrozap (obecnie Ideon) postanowiła zainwestować w centrum głębokiego, bezodpadowego przetwórstwa drewna o zdolnościach przerobowych około 967 tys. m3 drewna tartacznego i 750 tys. m3 gotowych wyrobów w skali roku. Zakład miał powstać w Syktywarze (Rosja). Podstawą projektu Komi była umowa dzierżawy 850 tys. ha rosyjskich lasów zawarta na okres 49 lat. Wartość planowanej inwestycji szacowana była na 275 mln zł. Spółka ostatecznie wycofała się z nieudanej inwestycji sprzedając udziały w rosyjskiej spółce CentroWoodKom na rzecz inwestora zewnętrznego, spółki CentroStrojKom, która nie wywiązała się z płatności za przejęte udziały.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA