/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Tartacznictwo

Standrew zwiększa przychody i poprawia zyski

Standrew

Autor: oprac. dja
Źródło: Standrew
Data: 2014-08-06


Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Standrew SA w pierwszej połowie br. osiągnęła przychody w wysokości 6,675 mln zł (2013: 5,619 mln zł) i wypracowała zysk z działalności operacyjnej na poziomie 658 tys. zł (2013: 358 tys. zł). Zysk netto wyniósł 331 tys. zł (2013: 145 tys. zł).

Standrew zwiększa przychody i poprawia zyskiStandrew zwiększa przychody i poprawia zyskiFot. Standrew

Jak informuje zarząd firmy, Standrew kontynuuje realizację założonej strategii maksymalizując posiadany potencjał produkcyjny. Z końcem kwietnia zakończono proces inwestycyjny polegający na zakupie i uruchomieniu linii technologicznej do produkcji lameli. Ich sprzedaż, obok sprzedaży tarcic stanowił podstawę przychodów osiąganych przez spółkę w II kwartale 2014 roku. Pełne wykorzystanie mocy produkcyjnej przełożyło się na wyższą marżę osiąganą ze sprzedawanych produktów i ma bezpośrednie przełożenie na lepsze wyniki finansowe.

Standrew zatrudnia 35 osób i specjalizuje się w przerobie drewna liściastego (dąb, buk, jesion) z którego produkuje przede wszystkim tarcicę, elementy meblowe i fryzy do produkcji podłóg warstwowych oraz półfabrykaty strugane. Spółka zaopatruje się w surowiec drzewny głównie w Lasach Państwowych, jednak w celu chociaż częściowego uniezależnienie się od monopolu dostawcy, importuje również drewno z Ukrainy.

Głównymi nabywcami wyrobów spółki są producenci mebli, podłóg, galanterii ogrodowej oraz składy budowlane i mniejsze stolarnie. Odpady poprodukcyjne odsprzedawane są do producentów płyt wiórowych, brykieciarni oraz klientów indywidualnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz