/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Dobre wyniki produkcji mebli

Będzie kolejny rekord polskich meblarzy?

B+R Studio

Autor: oprac. dja
Źródło: B+R Studio
Data: 2014-08-06


Wyniki osiągnięte przez polskich producentów mebli w I półroczu bieżącego roku wskazują, że obecny rok będzie rekordowym rokiem pod względem wartości wyprodukowanych mebli - przewiduje specjalizujące się w analizach rynku meblarskiego B+R Studio.

Będzie kolejny rekord polskich meblarzy?Będzie kolejny rekord polskich meblarzy?Fot. D.Jabłoński

Wnioski takie wyciagnięte zostały na podstawie analizy danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących wartości produkcji mebli w pierwszym półroczu 2014r. Jak informuje B+R Studio wyniosła ona w tym okresie 15,4 mld zł.

To wynik o 14% lepszy w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tylko czerwcu 2014r. wyprodukowano meble o wartości 2,4 mld złotych (o 8% wobec czerwca 2013r). Najlepszym miesiącem pierwszej połowy bieżacego roku okazał się marzec, w którym wyprodukowano meble o wartości aż 2,8 mld zł.

Na bardzo dobre wyniki tegorocznej produkcji składają się dane na temat wolumenu produkcji wszystkich grup mebli monitorowanych przez GUS.

Najwyższy wzrost dynamiki wolumenu - 143,9 zanotowano dla „mebli drewnianych w rodzaju stosowanych w kuchni”.

Na drugim miejscu są „meble drewniane, w rodzaju stosowanych w sypialni” z dynamiką 122,2 wobec analogicznego okresu roku 2013. Ta grupa mebli w czerwcu br. charakteryzowała się najwyższym wzrostem w stosunku do czerwca 2013r. - dynamika 134,0.

Najniższy wzrost dynamiki wolumenu w czerwcu przypadł "meblom do siedzenia przekształcalnych w miejsca do spania", który wyniósł 104,4.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz