/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Projekt systemu połączeń konstrukcji mebli zwyciężył w konkursie dla studentów meblarstwa

WTD UP w Poznaniu

Autor: oprac. pks
Źródło: WTD UP w Poznaniu
Data: 2014-07-30


Tomasz Maciejewski został zwycięzcą pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu meblarstwa. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Poznaniu, Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Fabryki Mebli FORTE S.A. Ostrów Mazowiecka.

Wydział Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczego w PoznaniuWydział Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczego w PoznaniuFot. D.Jabłoński

Nagrodzona praca dotyczy projektu niewidocznego systemu połączeń elementów konstrukcyjnych mebli. -Inspiracją był dla mnie długopis włączany na klik. Pomyślałem, że podobny mechanizm można by wykorzystać w przypadku mebli - powiedział Tomasz Maciejewski, absolwent Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Drugie miejsce w konkursie zdobyła Magdalena Blaszka, która opracowała metodę mechanicznego montażu drzwiczek w meblach. 

Trzecia nagroda przypadła Przemysławowi Miedziakowi za projekt zestawu mebli dziecięcych, którego poszczególne elementy można dowolnie łączyć za pomocą magnesów neodymowych.

Oprócz prestiżu zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Macieja Formanowicza, prezes Fabryki Mebli "Forte", który jest również absolwentem Wydziału Technologii Drewna poznańskiej uczeleni.

Prace zgłoszone do konursu najpierw oceniane były przez praktyków branży meblarskiej, którzy weryfikowali pomysły pod kątem możliwości ich wdrożenia do produkcji. W kolejnym etapie projekty oceniane były przez kadrę naukową.

-Drzewnictwo i papiernictwo to kluczowe technologie, w które w nadchodzącej perspektywie inwestować będzie Unia Europejska. W szczególności szanse mają projekty powstające we współpracy uczelni z przemysłem - powiedział prof. Jerzy Smardzewski z Zakładu Projektowania Mebli WTD Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz