/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
KADRY

Rafał Prendke nowym członkiem zarządu Forte

Fabryki Mebli FORTE

Autor: oprac. pks
Źródło: Fabryki Mebli FORTE
Data: 2014-07-29


Z dniem 1. sierpnia 2014 roku nowym członkiem zarządu Fabryk Mebli Forte SA zostanie Rafał Prendke.

Fot. Fabryki Mebli FORTE

Rafał Prendke jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku archeologia oraz Kazachskiego Uniwersytetu Państwowego w Ałma-Acie na kierunku historia. W roku 2001 uzyskał tytuł MBA na Nottingham Business School & WSB w Poznaniu. Uczestniczył także w licznych szkoleniach zawodowych i interpersonalnych w szczególności z zakresu zarządzania, negocjacji i marketingu. Obecnie jest w trakcie przewodu doktorskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w zakresie marketingu międzynarodowego.

Karierę zawodową Prendke rozpoczął w 1995r. w amerykańskiej Grupie konsultingowej Winrock International, jako menadżer ds. projektów i tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego w Winrock Kazachstan. W latach 1996-2002 związany był z amerykańską firmą motoryzacyjną, liderem produkcji akumulatorów samochodowych  Exide Technologies. W latach 1996-2002 w Centra S.A. pełnił funkcję kierownika ds. eksportu, odpowiadając m.in. za sprzedaż na rynku AM, organizację sieci dystrybucyjnej w Europie Wschodniej i Chinach, sprzedaż inter-company w Europie Zachodniej. Od roku 2000 do 2002r. w Exide Corp. pełnił funkcje Dyrektora Sprzedaży w Europie Wschodniej, koordynując sprzedaż w Europie Centralnej i Wschodniej. Jednocześnie w latach 2000-2002 był Przewodniczącym Rady Nadzorczej JV Pakum Białoruś.

W latach 2002-2003 współpracował z Grass Cavagna Group Polska, jako dyrektor generalny (Grass Group Ukraina) i konsultant finansowy.

Od roku 2002 do 2014 związany z Grupą Mondi - wiodącym i działającym na światowym rynku producentem papieru i opakowań. W latach 2002-2003 zajmował stanowisko dyrektora generalnego w Mondi Packaging Russia odpowiadając za proces przejęcia lokalnego zakładu. Od 2003 do 2004r. w Tekpol Mondi Dorohusk pełnił funkcję dyrektora generalnego odpowiedzialnego za funkcjonowanie zakładu w szczególności w obszarach strategii, łańcucha dostaw, sprzedaży, wydajności, HR i bhp. W okresie od 2004 do 2006r. zajmował stanowisko dyrektora generalnego w Roman Bauerfind Hong Kong, Mondi Hong Kong oraz Premier Packaging/Mondi Dongguan gdzie odpowiadał za całość funkcjonowania firmy. W latach 2006-2007 dyrektor ds. rozwoju w Mondi Wiedeń - M&A, którego kluczowym zadaniem były przejęcia w Europie Wschodniej, strategia, badanie opłacalności inwestycji oraz negocjowanie umów. W latach 2007-2013 pełnił funkcję prezesa/dyrektora generalnego w Ultrapak Mondi Szczecin. W okresie od 2013 do 2014r. był dyrektorem generalnym papierni, grupowym dyrektorem zakupów, grupowym dyrektorem łańcucha dostaw w Tire Kutsan w Izmirze odpowiedzialny w szczególności za konsolidację biznesową grupy, optymalizacje procesów, grupowe zakupy, restrukturyzację papierni, kreowanie strategii oraz inne skomplikowane projekty inwestycyjne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz