/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Zarządzanie zasobami ludzkimi

STEICO przyciąga fachowców

STEICO

Autor:
Źródło: STEICO
Data: 2014-07-25


Ponad 100 nowych miejsc pracy powstanie w nowej fabryce STEICO w Czarnej Wodzie. Firma jest skłonna ściągnąć fachowców z całej Polski. Warunek to doświadczenie w produkcji sklejki. Wolne stanowiska dla fachowców są także w drugiej fabryce firmy w Czarnkowie.

STEICO przyciaga fachowcówSTEICO przyciaga fachowców

Mobilność to obecnie jedna z ważniejszych cech aktywnego poszukiwania pracy. Także pracodawcy zdają sobie sprawę, że aby przyciągnąć fachowców z innych zakątków kraju, muszą oferować im atrakcyjne warunki zatrudnienia.

STEICO, lider w dziedzinie produkcji ekologicznych płyt budowlanych, w związku z intensywnym rozwojem prowadzi niemal ciągłą rekrutację, zarówno w zakładzie w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) jak i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).

- W związku z budową nowego zakładu w Czarnej Wodzie, oddelegowaliśmy grupę20 fachowców z naszej fabryki w Czarnkowie - mówi Mirosław Mantaj, Kierownik Działu Kadr i Płac Steico. - Teraz na ich miejsce potrzebujemy kolejnych specjalistów, głównie technologów drewna, mechaników, elektryków i automatyków.

Jak zachęcić doświadczonych ludzi, często o stabilnej sytuacji zawodowej do przeniesienia się do Czarnkowa czy Czarnej Wody? Mirosław Mantaj przyznaje, że sporym atutem firmy jest fakt, że wszyscy pracownicy mają umowę o pracę, ponadto w firmie wypłacane są 13-stki oraz nagrody jubileuszowe co jest rzadkością w prywatnych przedsiębiorstwach.

- Stworzyliśmy bardzo atrakcyjny pakiet socjalny, w tym zagraniczne wakacje dla dzieci pracowników do Grecji, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, wczasy pod gruszą, paczki świąteczne, czy wycieczki integracyjne. Ostatnio byliśmy z całymi rodzinami w Tropical Islands pod Berlinem oraz w Warszawie a jedziemy w najbliższym czasie do Zakopanego

Pracownicy, których pytamy o to, czy są zadowoleni z oferowanych warunków zatrudnienia podkreślają przede wszystkim atmosferę w pracy i przejrzystość zasad współpracy.

- Wszystko jest na papierze i na czas - mówi pan Marcin, który pracuje tu już 8 lat.

Pan Tomasz trafił do STEICO zaraz po technikum i uważa, że dopiero praca w firmie pozwoliła mu naprawdę zdobyć zawód.

- To, że Steico jest firmą niemiecką widać po sposobie zarządzania i podejścia do fachowców - mówi. - Tu się ludzi ceni i w nich inwestuje. Nauczyłem się języka, byłem na opłaconym przez pracodawcę szkoleniu w Siemensie w zakresie programowania sterowników. To jest wiedza, której sam bym nigdy nie zdobył.

STEICO, w związku z budową nowoczesnej fabryki LVL w Czarnej Wodzie, już w lutym przyszłego roku będzie prowadzić rekrutację w tym mieście.

- Produkcja LVL pod względem technologii jest podobna do produkcji sklejki, dlatego najbardziej zależy nam na pracownikach różnych szczebli, którzy mają doświadczenie w tej branży, poszukują nowych możliwości, wyzwań i jednocześnie chcą polepszyć swoje warunki zatrudnienia - mówi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz