/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Niższe koszty budowy

Magazyn z regałami wysięgnikowymi do tartaku

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2014-07-15


Tartak Pascual Vinuesa z siedzibą w hiszpańskiej Rubenie znacznie obniżył główne i poboczne koszty budowy dzięki zastosowaniu samonośnej konstrukcji swojego nowego magazynu na drewno. Pochodzące z OHRA regały służą jednocześnie jako konstrukcja wsporcza dachu i ścian hali magazynowej.

Magazyn z regałami wysięgnikowymi do tartakuMagazyn z regałami wysięgnikowymi do tartakuFot. OHRA

OHRA, ta specjalizująca się w budowie regałów dla handlu drewnem i materiałami budowlanymi firma z niemieckiego Kerpen dostarczyła nie tylko regały, ale również doradzała firmie Pascual Vinuesa w trakcie procesu kształtowania hali magazynowej. Pomoc obejmowała projekt nowego magazynu, wykonanie niezbędnych obliczeń statycznych i montaż regałów. Dzięki wykonaniu w formie magazynu samonośnego, oprócz filarów regałów nie były konieczne dodatkowe elementy nośne. Zmniejszyło to znacznie koszty budowy. Przede wszystkim można było elastycznie dostosować regały do indywidualnych wymogów tego hiszpańskiego przedsiębiorstwa. Konstrukcja dachowa z drewna została wykonana przez Pascual Vinuesa – OHRA opracowała w tym celu odpowiednie uchwyty w regałach.

Samo wyposażenie magazynu składa się z regałów wysięgnikowych, które nadają się szczególnie do składowania długich elementów. System OHRA charakteryzuje się przy tym specjalną konstrukcją ramion wysięgnikowych: są one zawieszane w poziomie na filarach, a nie skręcane lub zgrzewane. W ten sposób zawieszone ramię jest elastyczne i może odchylić się w razie uderzenia. Pozwala to uniknąć uszkodzeń regału jak również składowanego towaru. Filary regału są wykrawane w siatce 100 milimetrów, w której można zawiesić ramiona wysięgnikowe. Ramiona można przestawiać bez użycia narzędzi, dzięki czemu można szybko dostosować regały do nowych warunków.

W wersji jako magazyn samonośny konstrukcje regałowe OHRA można uzupełnić wieloma opcjami: oprócz zadaszenia i ścian są to na przykład rynny, drzwi wejściowe dla pojazdów i personelu. OHRA może się zająć również dostawą suwnic lub urządzeń do obsługi regałów z odpowiednim oprogramowaniem do magazynów pół-i pełnoautomatycznych.

O firmie Pascual Vinuesa:

Od roku 1942 przedsiębiorstwo Maderas Pascual Vinuesa pomyślnie rozbudowuje swoja działalność dzięki trwałemu zarządzaniu zasobami i innowacyjnej techniki produkcji. Przedsiębiorstwo specjalizowało się w obróbce drewna sosnowego z okolic, osiągając wydajność produkcyjną prawie 50.000 m³ rocznie. Jako firma zorientowana na eksport Maderas Pascual Vinuesa zaopatruje rynki w Europie, Azji i na Środkowym Wschodzie.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.


Pozostałe informacje:

Sprzedaż Polska
Północna: +48 663905555
Południowa: +48 605970505

OHRA Regalanlagen GmbH
Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152
email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz