/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Surowiec drzewny

in.Silva rozszerza działalność - również na Polskę

in.Silva

Autor: oprac. dja
Źródło: in.Silva
Data: 2014-07-14


Niemiecka firma in.Silva poszerza swoja ofertę o zaopatrzenie w drewno i biomase tak na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Spółka zależna in.Silva International będzie obecna również w Polsce.

Źródła zaopatrzenia in.SilvaŹródła zaopatrzenia in.SilvaFot. in.Silva

Zgodnie z komunikatem zarządu spółki, rozpoczęcie działalności in.Silva International jest spowodowane oczekiwaniami ze strony klientów, którzy oczekują realizacji dostaw drewna i biomasy przez godnego zaufania partnera na całym świecie.

Firma in.Silva powstała 10 lat temu by prowadzić swoją działalność lokalnie z miejscowości Leutkirch w Badenii Wirtembergii. Podstawą dla jej powstania była wówczas potrzeba reprezentacji właścicieli lasów prywatnych i wspólnot leśnych wobec przedsiębiorstw branży drzewnej.  W minionym roku in.Silva osiągnęła przychody na poziomie 40 mln euro i obsługiwała klientów w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i Czechach, dostarczając im drewno okrągłe, tarcicę, biomasę (m.in. zrębki, trociny i pellet) oraz inne produkty. Zakupy surowca spółka realizuje w Niemczech, Polsce, Litwie, Łotwie, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwaci i Brazylii.

Przez lata działalności branża drzewna obdarzyła firmę dużym zaufaniem jako pewnego dostawce drewna okrągłego. Ponieważ jednak na rynku lokalnym nadal istnieje duża dysproporcja pomiędzy surowcem oferowanym, a potrzebami branży drzewnej, in.Silva postanowiła rozpocząć działalność także w wymiarze międzynarodowym po to by zapewnić stabilne dostawy drewna dla swoich klientów. W tym celu w maju 2014 roku założona została spółka in.Silva International, która ma realizować to zadanie.

1. lipca 2014 roku stanowisko dyrektora zarządzającego in.Silva International objął Hans Friemel - osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej, posiadająca kontakty nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. Hans Friemel zdobył swoje doświadczenie pracując dla największych na rynku drzewnym koncernów realizując przede wszystkim zaopatrzenie rynku niemieckiego w wymiarze międzynarodowym.

W Polsce, w zakresie organizacji dostaw drewna okrągłego i biomasy, firmę in.Silva International reprezentuje Mikołaj Rudawski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA