/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Inwestycje

Pfleiderer: Nowy magazyn w Wieruszowie zwiększy płynność dostaw

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2014-07-08


Zgodnie z przyjętym harmonogramem Grupa Pfleideder Grajewo uruchomiła w zakładzie w Wieruszowie nowy magazyn filmów do laminowania. Nowocześnie wyposażony, ma w znacznym stopniu przyczynić się do zapewnienia płynności realizacji zamówień i wykorzystania mocy produkcyjnych Grupy, szczególnie w zakresie krótkich serii.

Nowy magazyn filmów do laminowania w WieruszowieNowy magazyn filmów do laminowania w WieruszowieFot. Pfleiderer

Szacowana na 2 mln zł inwestycja stanowi ułamek spośród 100 mln zł, które w tym roku chcą przeznaczyć władze Grupy na inwestycje w modernizację zakładów. -Nowy magazyn stanowi bardzo istotny element z punktu widzenia strategii rozwoju Grupy - mówi Wojciech Gątkiewicz, prezes zarządu Pfleideder Grajewo S.A. -Inwestycja ma z jednej strony odpowiedzieć na potrzeby związane z naszymi mocami przerobowymi, które są bardzo duże, z drugiej zaś potrzebowaliśmy miejsca do magazynowania filmów do laminowania. To pozwoli nam na skrócenie czasu realizacji zleceń dla kontrahentów dotyczących krótkich serii. Chcąc coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na rynku klientów indywidualnych, musimy szybko reagować na ich potrzeby i zamówienia - dodaje Gątkiewicz.

Nowy magazyn powstał fabryce Pfleiderer Prospan w Wieruszowie, spółce należącej do Grupy Pfleiderer Grajewo, i w pełni odpowiada najnowocześniejszym standardom. Jak zapowiadają władze spółki kolejne inwestycje będą dotyczyć przebudowy sortowni oraz modernizacji linii produkcyjnej płyty surowej, która nastąpi podczas wakacyjnej przerwy technologicznej.

Spółki wchodzące w skład Grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych, blatów kuchennych oraz sztucznych oklein w Polsce. Grupa posiada ponad 1/3 udziału w krajowym rynku płyty meblowej, a także jest znaczącym eksporterem, głównie na rynki wschodnie.

Głównym odbiorcą produktów Grupy jest branża meblarska, do której kierowane jest ok. 95% sprzedaży. Zdolności produkcyjne Grupy wynoszą 1,260 mln m3 płyty rocznie, produkowanej w dwóch zakładach w Polsce oraz 250 tys. m3 płyty MDF, której produkcja została zainaugurowana we wrześniu 2007 roku w Grajewie. W strukturach grupy kapitałowej funkcjonuje również firma spedycyjna JURA oraz Silekol Sp. z o. o., oferująca żywice klejowe dla meblarstwa.

Spółka Pfleiderer Grajewo S.A. od 1997 roku notowana jest na GPW w Warszawie. W 1999 roku większościowy pakiet akcji nabył europejski lider branży produktów drewnopochodnych - spółka Pfleiderer AG z Niemiec. Obecnie głównym akcjonariuszem spółki jest niemiecki Pfleiderer Service GmbH posiadający ponad 65% jej kapitału.

Pfleiderer: Nowy magazyn w Wieruszowie zwiększy płynność dostaw (Zdjęcia: 3)

Nowy magazyn filmów do laminowania w WieruszowieNowy magazyn filmów do laminowania w WieruszowieNowy magazyn filmów do laminowania w Wieruszowie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz