/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Program ogrodowy

MrGarden zainwestuje 220 mln w Grudziądzu

Autor: opac. dja
Źródło: Miasto Grudziądz
Data: 2014-07-08


Spółka MrGarden zainwestuje 220 mln w nowy zakład produkcji architektury ogrodowej w Grudziądzu. Powiązana ze Stelmetem firma zamierza wybudować w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej fabrykę, w której produkować będzie elementy przeznaczone do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Blisko 100% gotowych wyrobów będzie wysyłanych na eksport.

Należący do Stelmetu zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeNależący do Stelmetu zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeFot. Stelmet

MrGarden sp. z o.o., zarejestrowana w maju br. spółka z siedzibą w Zielonej Górze, należy do Rainbow Fund Zamkniętego Funduszu Inwestycyjnego. W funduszu tym swój majątek ulokował Stanisław Bieńkowski właściciel firmy Stelmet, która jest liderem rynku programu ogrodowego w Polsce i jednym z czołowych przedsiębiorstw w Europie. Prezesem spółki MrGarden jest właśnie Bieńkowski.

-Rozmowy z inwestorem trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem. Firma wskazała Grudziądz jako najlepsze miejsce do ulokowania produkcji. To dla nas doskonała wiadomość tym bardziej, że inwestor zadeklarował w liście intencyjnym, że w pierwszym etapie zatrudni 300 osób, a docelowo nawet 600. Uruchomienie produkcji na tak dużą skalę to również ogromna szansa dla firm, które będą kooperować z przedsiębiorstwem - poinformował w komunikacie Robert Malinowski, Prezydent Grudziądza. Biuro prasowe Stelmetu odmówiło komentarza na temat nowej inwestycji.

Pierwszą ofertę zakupu terenu Stelmet otrzymał od miasta pod koniec stycznia br., w odpowiedzi na informację o rozważanej przez firmę inwestycji w północnej części kraju. Po szeregu spotkań i negocjacji inwestor wybrał ofertę działki należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czerwcu br. odbył się przetarg, w wyniku którego spółka MrGarden stała się właścicielem działki o powierzchni ponad 26 ha i uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie PSSE.

Według planów powstanie tu zakład produkcji programu ogrodowego analogiczny do tego, który Stelmet posiada w Zielonej Górze. Wartość inwestycji w Grudziądzu szacowana jest na 220 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz