/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Program ogrodowy

MrGarden zainwestuje 220 mln w Grudziądzu

Autor: opac. dja
Źródło: Miasto Grudziądz
Data: 2014-07-08


Spółka MrGarden zainwestuje 220 mln w nowy zakład produkcji architektury ogrodowej w Grudziądzu. Powiązana ze Stelmetem firma zamierza wybudować w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej fabrykę, w której produkować będzie elementy przeznaczone do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Blisko 100% gotowych wyrobów będzie wysyłanych na eksport.

Należący do Stelmetu zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeNależący do Stelmetu zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeFot. Stelmet

MrGarden sp. z o.o., zarejestrowana w maju br. spółka z siedzibą w Zielonej Górze, należy do Rainbow Fund Zamkniętego Funduszu Inwestycyjnego. W funduszu tym swój majątek ulokował Stanisław Bieńkowski właściciel firmy Stelmet, która jest liderem rynku programu ogrodowego w Polsce i jednym z czołowych przedsiębiorstw w Europie. Prezesem spółki MrGarden jest właśnie Bieńkowski.

-Rozmowy z inwestorem trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem. Firma wskazała Grudziądz jako najlepsze miejsce do ulokowania produkcji. To dla nas doskonała wiadomość tym bardziej, że inwestor zadeklarował w liście intencyjnym, że w pierwszym etapie zatrudni 300 osób, a docelowo nawet 600. Uruchomienie produkcji na tak dużą skalę to również ogromna szansa dla firm, które będą kooperować z przedsiębiorstwem - poinformował w komunikacie Robert Malinowski, Prezydent Grudziądza. Biuro prasowe Stelmetu odmówiło komentarza na temat nowej inwestycji.

Pierwszą ofertę zakupu terenu Stelmet otrzymał od miasta pod koniec stycznia br., w odpowiedzi na informację o rozważanej przez firmę inwestycji w północnej części kraju. Po szeregu spotkań i negocjacji inwestor wybrał ofertę działki należącej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W czerwcu br. odbył się przetarg, w wyniku którego spółka MrGarden stała się właścicielem działki o powierzchni ponad 26 ha i uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie PSSE.

Według planów powstanie tu zakład produkcji programu ogrodowego analogiczny do tego, który Stelmet posiada w Zielonej Górze. Wartość inwestycji w Grudziądzu szacowana jest na 220 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA