/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Sztuka

Dębowy znaczek najpiękniejszy na świecie

Autor: oprac. pks
Źródło: Poczta Polska
Data: 2014-07-08


Znaczek z pniem dębu wydany przez Pocztę Polską został uznany za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. Jury 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) jednogłośnie opowiedziało się za propozycją z Polski.

Okolicznościowy znaczek z Polski najpiękniejszy na świecieOkolicznościowy znaczek z Polski najpiękniejszy na świecieFot. Poczta Polska

Nagrodzony znaczek został wyemitowany w ubiegłym roku z okazji 455 urodziny Poczty Polskiej. Święto Poczty Polskiej przypada na 18 października bo tego dnia w 1558 roku król Zygmunt II August założył Pocztę Królewską.

Przedstawione przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz, słoje przeciętego pnia dębu w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy. -Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia - powiedziała autorka projektu.

Wraz z emisją znaczka Poczta Polska wydała również kopertę pierwszego dnia obiegu, opatrzoną datownikiem z liściem dębu. Na kopercie znajdą się historyczne daty związane z rozwojem poczty w Polsce: od powstania Poczty Królewskiej między XVI a XVIII wiekiem, przez wprowadzenie do obiegu pierwszego polskiego znaczka pocztowego, aż po powstanie Poczty Polskiej S.A.

Dębowy znaczek najpiękniejszy na świecie (Zdjęcia: 2)

Okolicznościowy znaczek z Polski najpiękniejszy na świecie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Hmm...

Jakaś lipa z tym dębem...

Piotr k. [8]Odpowiedz na ten komentarz2014-07-08 07:20:57

Zgłoś nadużycie

Bardziej sosna niż lipa :) i to tak. ok. 30 lat

Dominik Jabłoński [453]Odpowiedz na ten komentarz2014-07-08 10:48:38

Zgłoś nadużycie

Hybryda :)

Sosno-dąb

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2014-07-11 16:40:30

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA